Ačkoli s problémy, potvrdili papírové předpoklady, připsali si jednu výhru. Uvedené tvrzení platí o víkendovém programu vyškovských basketbalistů. Ti absolvovali letošní poslední dva zápasy Oblastního přeboru.

V pátek neměli mít žádné větší komplikace proti Šlapanicím B, v sobotu pak chtěli proti silnému B celku Žabovřesek jen překvapit. „Chceme vyhrát obě utkání, není to nereálné. Jedno vítězství ale také nebude špatné,“ uvedl trenér týmu Dalibor Paluda.

První duel s předposledními Šlapanicemi se ale nevyvíjel podle přání domácích. Hosté drželi s Vyškovem krok a v jednotlivých čtvrtinách dokázali dát o několik bodů více než soupeř. Po třetí čtvrtině tak rozdíl ve skóre činil pět bodů a zdálo se, že důvod ke spokojenosti budou mít hosté.

Vše ale bylo jinak. Od úvodu poslední části hry Vyškov zrychlil, vylepšil kombinaci a naklonil pomyslné misky vah na svou stranu. Poslední pětiminutovka se pak proměnila v exhibici domácích, když ji vyhráli 16:0. Konečné skóre tak mělo podobu 77:65.

„Dlouho jsme nevyužívali naší výškové i váhové převahy pod košem. Povedlo se to až na konci a hned se to odrazilo na výsledku. Navíc hosté už byli viditelně unavení,“ popsal Paluda.

Za vítěze nejlépe mířil Jaroslav Beránek s třiadvaceti body a Vladimír Kroutilík, jež zaznamenal o dva body méně.

O den později čekal na Vyškovské tvrdší oříšek, a to pokusit se uspět i proti druhému celku SK Žabovřesky B. První půle byla trochu překvapivě vyrovnaná, když favorit vedl jen o šest bodů.

Katastrofa pro domácí ale přišla ve třetím dějství. V něm protivník získal rozhodující třicetibodový náskok. Konečné resumé bylo 55:91.

„Škoda, neměli jsme kompletní sestavu. Viděl jsem to dobře, ale pak se projevila větší zkušenost a i fyzická příprava hostů,“ litoval kouč. Střelecky se prosadil Richard Beránek se čtrnácti body a desetibový Martin Wolf body.

Basketbalisté BK Vyškov tak přezimují na šesté příčce tabulky. Kouč to bere jako odpovídající postavení. „Minulý rok jsme bojovali o záchranu, takže to vidím jako úspěch. Není ale vyhráno, důležité bude, abychom poráželi týmy pod námi, uvidíme,“ uzavřel Paluda.