A jak toto klání vzniklo a proč nese toto jméno? „Turnaj byl uspořádán na počest našeho bývalého spoluhráče a trenéra žen a dorostenek Vlastimila Brtníčka, který loni nečekaně zemřel ve dvaačtyřiceti letech. Jeho bratr pak převzal roli kouče družstva,“ ujasnil jeden z trenérů oddílu Jiří Fojt.

Na sobotní basketbalové klání byla pozvány čtyři družstva a to ČKD Blansko, Ratíškovice, Valosun Brno a domácí tým BK Vyškov. „Mezi favoritky pak patřily basketbalistky z Blanska, které hrají první třídu krajské oblasti, zatímco ostatní soutěží v třídě druhé,“ uvedl Jiří Fojt.

Hrací doba jednoho zápasu byla stanovena na čtyřikrát osm minut. Do prvního klání nastoupil tým Blanska a domácí Vyškov. Toto utkání rozhodovalo, které mužstvo postoupí do finále, a které bude hrát o třetí místo. Za stavu 19:81 jednoznačně zvítězilo Blansko.

Do dalšího boje nastoupily na palubovku ženy Ratíškovic proti Valosu Brno a lépe si vedly Ratíškovice, když vyhrály s náskokem čtyřiadvaceti bodů 54:30.

Po té následovala herní pauza, a to o nejlepší trojkařku a střelkyni z trestného hodu. Z každého týmu byly vybrány vždy dvě hráčky. Po malé soutěžní vsuvce se pokračovalo dalším zápasem, do kterého nastoupilo družstvo Valosu Brno a BK Vyškova.

„Utkání začalo velmi vyrovnaným výkonem mezi oběma týmy. Stále se tahaly o to, kdo bude vést, a až v druhé části hry se začal Valosun utrhávat až na konečných dvacet bodů,“ popsal Fojt. Konečné skóre se tak zastavilo na 65:45 pro Brno, které si tak vybojovalo třetí místo.

Do finálového zápasu tak nastoupily hráčky blanského týmu a a Ratíškovic. Opět byl vidět velmi vyrovnaný souboj, ve kterém se rozhodlo až v poslední části utkání, kde mělo navrch Blansko a vyhrálo 45:26.

Prvním vítězem tohoto memoriálu se tak stal tým Blanska a druhé místo si odnesly Ratíškovice. Nejlepší střelkyní celého sobotního memoriálu se stala brněnská Kateřina Kučerová, když posbírala sedmatřicet vstřelených bodů.

„Všichni účastníci byli spokojeni, včetně trenérů. Byl to takový přípravný turnaj před sezonou. Vyškovské basketbalistky příjemně překvapily, i přesto, že byly oslabené,“ dodal na závěr Jiří Fojt.