Za slunného dne, který narušila jen krátká přeháňka, se na Masarykově náměstí ve Vyškově sešli všichni nadšenci atraktivního sportovního odvětví streetball. Konal se tam totiž již druhý ročník Jihomoravského poháru mládeže.

Pro mladé příznivce košíkové uskutečnila Česká streetballová federace ve spolupráci s Jihomoravským krajem sérii streetballových turnajů, jež se uskutečnily pod širým nebem po okresních městech. Ve Vyškově se tato akce konala právě ve čtvrtek.

Uprostřed trojúhelníkového náměstí se objevilo celkem dvaatřicet hráčů. Vytvořili osm týmů ve dvou věkových kategoriích, a to patnáctiletí až sedmnáctiletí a třináctiletí až čtrnáctiletí. Hrálo se systémem každý s každým.

Součástí projektu byla i materiální podpora sportovní mládeže v kraji. Každý basketbalový klub z pořádajícího města dostane šek ve výši deset tisíc korun na nákup vybavení pro mladé talenty. Jinak tomu nebylo ani v případě Vyškova.

Finanční dar převzal Libor Kocourek, šéftrenér mládežnického basketbalu ve Vyškově, od Jakuba Koudelky, který je generálním sekretářem České streetballové federace. Při předávání byl přítomen také místostarosta Vyškova Luboš Kadlec.

Důležitost akce přiblížil jeden z moderátorů tohoto odpoledne Vladimír Koudelka „Hlavním smyslem celé akce bylo ukázat streetball jako takový a také to, že se dá hrát skoro všude, ne jen v tělocvičně. Je to plnohodnotná alternativa využívání volného času,“ uvedl.

Loni byl dar předáván za přítomnosti velké osobnosti českého sportu, rychlobruslařky Martiny Sáblíkové. Do čtvrtečního dění zasáhla i tentokrát, i když jen prostřednictvím poslaného pozdravu. Na počest jejího světového rekordu na trati pět kilometrů byl letošní hrací čas stanoven na šest minut a pětačtyřicet sekund.

Součástí programu bylo kromě střetnutí mužstev i individuální soutěže v trestných hodech a v počtu zásahů za tři body. Celý turnaj nakonec ovládli ve starší kategorii hráči týmu Wings Angel, na něž nestačili druzí Treball. Třetí pak skončilo mužstvo J.Z.R.D. V mladší kategorii nenašli přemožitele Gumídci, druhou příčku si odnesli Chicago Bulls a třetí byli Datočeksi.