Výsledkově stoprocentní dvojzápas má za sebou elitní výběr vyškovských basketbalistů. V oblastním přeboru druhé třídy využil výhodu domácího prostředí jak v sobotu proti „béčku" Šlapanic, tak v neděli v zápase s Podolím. Problémům se ale nevyhnul. „Měli jsme potvrdit naše postavení, a to se povedlo. Ale takové podcenění jako dnes si proti těm silnějším nesmíme dovolit," uvědomil si na konci víkendu trenér Richard Beránek.

Na mysli má duel proti předposlednímu Podolí. Tamní sokoli bývají nebezpeční v podstatě jen na jejich velmi malém hřišti. S hraničními rozměry palubovky občas některý z celků mívá potíže. Z výjezdů na půdu soupeřů si ovšem většinou přiváží debakly a na jeden obrovský to vypadalo i ve Vyškově.

V poločase svítilo na ukazateli skóre 55:31 a diváci se začali těšit, že by se mohli dočkat stovky nastřílených bodů. Ani ve snu by je nenapadlo, že ještě budou muset přemýšlet, jestli domácí vůbec udrží vedení. „Do půlky soupeř nevěděl, co má s námi dělat, ale pak jsme to úplně odflákli. Přestali jsme běhat, úplně se rozpadla obrana, ztráceli jsme zbytečně míče. Ani jsem se nebál, že by se to mohlo úplně otočit, ale na tohle si musíme dát do budoucna velký pozor," zmínil vyškovský kouč.

Rozdílné výkony

Jeho tým nakonec uhájil šestnáctibodové vítězství 85:69, když střelecky exceloval hlavně Jan Švarc s jedenadvaceti body. „Těžko říct, co přesně se s námi stalo. Najednou se náš výkon obrátil o sto osmdesát stupňů. Měl to být pro nás více méně pohodový víkend, dlouho to tak vypadalo, ale skončilo to spíš naopak," uvedl kapitán vítězů Aleš Zeman.

Naopak pochválit spoluhráče mohl za sobotní hru se Šlapanicemi B. Ačkoli hosté z Brněnska předváděli slušný basketbal, domácí drželi prakticky celý zápas bezpečný odstup a dokráčeli si pro vítězství 73:61. Zeman se stal se šestnácti body druhým nejlepším vyškovským střelcem, ještě o dva body více zaznamenal Sláma.

Rozhodne se příště

Co to všechno znamená pro tabulku oblastního přeboru druhé třídy? I přes klopýtnutí v brněnských Černovicích vede Zlín. Druhý Vyškov už ale ztrácí jediný bod, zatímco před pronásledovateli z Břeclavi a Tišnova má tříbodový náskok. Tišnovští ovšem mají stále k dispozici jedno utkání s podprůměrným Uherským Brodem k dobru.

Vypadá to, že rozhodující bude další hrací víkend. Při něm parta z haly Za Parkem zavítá právě na hřiště zmíněného Tišnova. „Bude to tam hodně klíčové, myslím si, že kdyby se nám to tam povedlo zvládnout, už můžeme na to druhé místo reálně myslet. Ale nebude to vůbec jednoduché," podotkl Beránek.

A to bude jeho svěřence čekat ještě druhý den cesta na hřiště zkušeného Blanska. „Ani ti nejsou slabí, hrávali přece i vyšší soutěž. S Podolím jsme to malinko podcenili, snad jsme si to vybrali a teď už si do toho půjdeme naplno od první do poslední minuty. Teď se bude lámat celá sezona," dodal předseda vyškovského oddílu Jiří Fojt.

Oblastní pořebor II. třídy

BK Vyškov – Šlapanice B 73:61

Čtvrtiny: 26:22, 23:16, 9:10, 15:13.
Body Vyškova: Sláma 18, Zeman 16, J. Beránek a Danada 11, Švarc 7, Červenka 5, V. Kaňa 4, Zavacký 1.

BK Vyškov – Podolí 85:69

Čtvrtiny: 26:18, 29:13, 16:19, 14:19.
Body: Švarc 21, V. Kaňa 12, Pešek, Vitásek a Zeman po 10, Červenka 9, Sláma 6, Danada 5, M. Kaňa 2.