Vyškovští basketbalisté mají před sebou sedmé a osmé kolo Oblastního přeboru II. třídy. Jejich předposlední pozice mezi tuctem družstev nevyznívá lichotivě. Z vítězství se radovali jen jednou, když porazili Basketsport Boskovice. Ten také celé pořadí uzavírá.

Za pěti dosavadními prohrami se skrývá hned několik okolností. Jednou z těch zásadních je jistě ve srovnání s loňským rokem dost obměněný kádr a zdravotní indispozice. „Tým je o hodně mladší a ještě to není v sehranosti to pravé. Navíc postihla nás zranění, v posledních utkáních nás bývá osm až devět a to není moc,“ naznačil trenér Vyškova Richard Beránek.

Popsaná situace se rapidně nezlepší ani pro víkendové zápasy. V nich se Vyškovští vypraví na palubovku výše postavených celků a budou věřit v „loupež“ bodů. V sobotu se představí v Jihlavě, v neděli ráno navštíví Znojmo.

Béčko Jihlavy se zdá být opticky snesitelnějším sokem. Aktuálně okupuje osmou pozici pouze s jedním bodem náskoku. „S nimi je to těžké, ze zkušenosti vím, že mění složení rok co rok. Jednu sezonu hrají o postup, další pak jsou rádi, když se zachrání. Uvidíme, jak jsou na tom teď,“ uvedl kouč.

Znojmo má za sebou lepší vstup do přeboru než oba jmenované celky. Jen skóre ho posouvá až na čtvrté místo. Šance hostů tak nebudou asi velké, přesto věří, že mohou sehrát i tady vyrovnanou partii. „Teoreticky se tam dá vyhrát, můžeme to zkusit. Jedna výhra z víkendu by byla výborná, a kdyby se to nepovedlo, chceme alespoň sehrát důstojnou roli s minimálním bodovým rozdílem,“ vyhlásil Beránek.