To je hlavní motivace vyškovských basketbalistů pro sobotní odpolední duel s šestým Tišnovem. O tři příčky lepší domácí si minule připsali porážky u doposud nejlepších celků oblastního přeboru druhé třídy, ale na to chtějí rychle zapomenout. „Psychika tím určitě šla dolů, ale nedalo se nic dělat. Máme omezený kádr, takže při náročných zápasech ty síly trochu chybí. Musíme se zase zvednout," potvrdil trenér Richard Beránek.

Proti Tišnovu to nebude žádná balada. „Jsou velice silní, ale bývá jich hrozně málo. Záleží, kolik se jich v sobotu sejde. A hlavně jestli bude hrát Martin Volena, ten je drží výkonnostně i duševně," připomněl hlavní oporu soupeře předseda vyškovského klubu Jiří Fojt.

Možná víc než síla hostů ale domácí trápí jiná věc. Už tak špatná situace s počtem rozehrávačů se kvůli zranění Michala Kani může ještě zhoršit. „Má pochroumaný prst, čekáme, co s tím bude, uvidíme to až den před zápasem. Kdyby nemohl hrát, už by to byla kritická situace. Nějak bychom to museli uhrát, ale nic moc. Každopádně stěžovat si nemůžeme, je to doma, musíme uchránit domácí neporazitelnost," uzavřel Beránek.

Oblastní přebor II. třídy

10. kolo:

BK Vyškov – SK Tišnov

Sobota, hala Za Parkem, 15.30

Postavení v tabulce:

3. Vyškov 9 6 3 665:578 15

6. Tišnov 9 5 4 661:623 14