Tak vypadá vzpomínka vyškovských basketbalistů na říjnový zápas oblastního přeboru mužů na palubovce Podolí. Tehdy poprvé bez Ivo Högera, velké vyškovské posily z úvodu sezony, na tamní Sokol překvapivě shodou okolností nestačili. Tohle klopýtnutí je mrzelo strašně moc. „Měli jsme tam vyhrát, ale měli jsme hrozné šestky a nebylo to celé dobré. Navíc ta menší tělocvična dělá taky dost, špatně se tam hraje, nemůžete pořádně nic zkusit,“ odůvodnil porážku 73:75 klubový šéf Jiří Fojt.

Doma neprohráli

V neděli bude odveta, tentokrát už v hale Za Parkem. Vyškov je tak ještě větším favoritem než na podzim a téhle role se nezříká. „Určitě je to tak, Podolí je třeba jednoznačně porazit a vrátit jim to, cokoli jiného je jasný neúspěch. Šestky nám pořád nejdou, jak by měly, ale poslední zápasy to už tak hrozné není. I kdyby to zase nešlo, doma musíme proti nim rozhodnout i jinak,“ vyhlásil hráč Aleš Zeman.

Postavení v tabulce mluví jasně. Vyškov je třetí, má pozitivní zápasovou bilanci i skóre a po několika prohrách si zvýšil sebevědomí i vítězstvím nad Vysočinou, kdy mu k dosažení kýžené stobodové hranice chyběl jediný přesný trojkový pokus. Navíc udržel sezonní domácí neporazitelnost. Tu by nechtěli ztratit ani s osmými Sokoly. „Kluci z Podolí jsou herně vyrovnaní bez nějakých velkých opor. Snaží se o kolektivní basketbal. Nerad něco označuji za povinnou výhru, to není nikdy, ale určitě na ně máme, tam jsme si to prohráli v podstatě sami,“ řekl Fojt.

Ať už to v neděli dopadne jakkoli, Vyškovští zažívají nejlepší sezonu za několik let, postupové myšlenky nemají, aktuální tříbodová ztráta na vedoucí Břeclav je už k tomu ani neopravňuje, ale třetí místo by rádi ukořistili. V závěsu je čtvrtá Kroměříž, která sice ztrácí dva body, ovšem jen teoreticky, protože má jeden neodehraný zápas k dobru.

Třetí je lepší

„Kroměříž doma vyhrává, venku je to horší, netroufnu si říct, jestli budeme před nimi nebo ne, i když bychom si to samozřejmě přáli. Třeba bude rozhodovat až náš poslední zápas s Tišnovem. Ale i čtvrté místo by bylo dobré, tak nějak by to vystihovalo rozložení sil podle kádru jednotlivých týmů. Třetí místo ale zní lépe,“ usmál se vyškovský kouč Richard Beránek.

Přiblížit se mu tedy může už v neděli v jedenáct dopoledne, k dispozici by měl mít téměř ideální sestavu. S nemocí zápolí jen Jaroslav Beránek, Matúš Zavacký si při tréninku pochroumal koleno. „Do víkendu by to mělo být dobré, snad všechno v pořádku, budeme hrát ve dvanácti lidech,“ dodal.

Oblastní přebor II. třídy

Neděle 19. února, hala Za Parkem, 11.00 hodin
BK Vyškov – TJ Sokol Podolí
Poslední vzájemný zápas:
Podolí – Vyškov 75:73 (24:21, 20:20, 15:16, 16:16)
Postavení v tabulce:
3. Vyškov 12 7 5 834:793 19
8. Podolí 11 4 7 749:863 15