Bezednými koši ve vyškovské hale Za Parkem o víkendu prolétne basketbalový míč nesčetněkrát. O pokoření hostů se pokusí obě vyškovská mužstva. Každé dvakrát, v různých třídách oblastních přeborů. Vůle po alespoň jednom vítězství jim nechybí.

Výběry Vyškova si minulý týden prožily první radost, shodně ve třetím zápase sezony. „Bylo to hodně důležité, předtím se nedařilo a mohlo by to na nás dolehnout. Takhle jsme se ale nastartovali a povzbudili do dalších bojů,“ potvrdil kouč A týmu Petr Madžarov.

Trenér i jeho tým by rád slavil znovu, ale na sobotní den to příliš nevypadá. Přijede totiž Jiskra Kyjov, suverénní lídr, který si už na začátku přeboru druhé třídy vyžádal slušný respekt. Plný počet bodů a skóre bez tří bodů plus sto snad ani jiný pocit vzbuzovat nemůže. „Prostudoval jsem je v týdnu hodně a bude to hodně obtížné. Skvělá sestava včetně dvou prvoligových hráčů a na čele jeden z nich, výborný Aleš Klimek. Taky bojovnost je zdobí, v sobotu se bude výhra rodit hodně těžko,“ neplýtval optimismem vyškovský lodivod.

To v neděli se dočkají přijatelnějšího soka s doposud stejnou bilancí, jako mají oni sami. A Uherský Brod předsezónní plán Vyškova řadil mezi seznam „k poražení“. „Měli bychom a chceme se v tabulce pohybovat před nimi. Můžou překvapit rychlou hrou, brejky, ale pokud vím, netrénují tak, jak by se hodilo, a nejsou v pohodě. Jsme doma, je potřeba je porazit,“ vyhlásil Madžarov. Co se týká soupisky, otazník visí nad pivotem Marianem Brtníčkem. Ten si při úterním tréninku zvrtl kotník a jeho absence by byla hodně znatelná a mohla by být i klíčová.

Záložní celek Vyškova má v příštích dnech na starosti v podstatě předzápasy. Ve známém prostředí nastoupí v rámci východní skupiny oblastního přeboru třetí třídy proti Slovanu Hodonín a Baníku Ratíškovice. Veseleji přitom vzhlíží k druhému jmenovanému. „Jsou to pro nás docela velké neznámé, nováčci. Ale Hodonín neprohrál, je plný mladých kluků, co chtěli původně hrát ještě v soutěži dvacítek. Ratíškovice, tam ani nevíme, kde se hráči vzali, naposled přebor hráli asi osm, deset let zpět. Ale očekáváme, že tudy by vedla cesta,“ řekl trenér a klubový předseda Jiří Fojt.

Zahálet nebudou ani Slavkovští. Ve východní skupině stejné třídy budou zastávat roli hostů na palubovce Střelic a Boskovic. „Věříme si proti Střelicím, určitě víc než v Boskovicích. Tam se snad podaří odehrát vyrovnané utkání, ale obávám se, že to bude všechno,“ uzavřel prognózy kouč Jiří Kaláb.

KP II. třídy

OP II.: Vyškov – Kyjov (sobota, 17.45), Vyškov – Uherský Brod (neděle, 11.45).

OP III. východ: Vyškov – Hodonín (sobota, 16.00), Vyškov – Ratíškovice (neděle, 10.00).

OP III. západ: Střelice – Slavkov (sobota, 17.00), Boskovice – Slavkov (neděle, 10.00).