Vyškovský basketbal si o víkendu užije poprvé v tomto roce kompletní zápasovou porci. Žádná oddychová záležitost to ale nebude, áčko hostí týmy, které nejsou snadnou kořistí. Přesto klopýtnutí s nimi by se v konečném bilancování sezony nemuselo vyplatit. Klubové béčko vyrazí dvakrát na hřiště soupeřů a také ani jednou bez šance na výhru. Slavkovští jsou v prognózách opatrnější, mají totiž potíže se sestavou.

Sportovní hala Za Parkem bude svědkem kvalitní oblastní košíkové už v sobotu večer. To v přeboru druhé třídy prověří domácí hosté z Kuřimi. Tabulkové sousedství slibuje vyrovnaný průběh, Vyškovští věří ve šťastný konec. „Nesmíme zaváhat, už na podzim jsme ztratili dva tři dobře rozehrané zápasy, takže na jaře musíme mít lepší bilanci. Potřebujeme dobře začít a tohle je k tomu dobrá příležitost,“ potvrdil vyškovské ambice kouč Petr Madžarov.

Pro domácí mluví i první vzájemný střet sezony. Vyškov vyhrál na půdě sobotního soka o čtyři body. „Od té doby se podle jejich výsledků zlepšili, ale doma je potřebujeme přehrát. Budeme mít i v podstatě nejsilnější sestavu,“ navnadil fanoušky kouč.

Regenerace jeho mužstva bude muset být rychlá, už druhý den dopoledne přijede Tišnov, také tým z vyrovnaného středu tabulky. Borci z Brněnska staví hlavně na Martinu Volenovi, zkušeném harcovníkovi, který si zahrál i vyšší soutěže. „Na podzim nám nastřílel přes třicet bodů, je hodně dobrý, musíme si na něj dát velký pozor a víc ho hlídat. I tady bych to ale viděl pozitivně, dvě vítězství, to je to, co od víkendu chceme,“ rezolutně vyhlásil Madžarov.

Klubová rezerva už takovým optimismem nehýří. Ve východní skupině třetí třídy oblastního přeboru čeká sedmý předposlední celek v sobotu ráno výprava do Ratíškovic, v neděli se rozjede do Hodonína. Předem prohraná ovšem tahle utkání nejsou, jde o mužstva těsně nad ním. „Doma nás Ratíškovice přejely o dvacet bodů, ale to jim tam padlo, na co sáhly, a nám se obzvlášť nedařilo. Je to soupeř k poražení, záleží, v jaké sestavě pojedeme. Naší malou výhodou je jejich malá tělocvična. Do Hodonína jedeme trochu v očekávání, ještě jsme s ním nehráli. Ale nevidím to bez šance, to určitě ne,“ pověděl oddílový šéf a trenér B týmu Jiří Fojt.

To Slavkovští si v západní skupině moc vyskakovat nemůžou. Tedy alespoň co se jejich soupisky týče. „Kluci mají zkoušky, zápočty, pracovně jsou pryč, scházíme se na trénincích v malém počtu,“ vysvětlil lodivod Jiří Kaláb. Poraženeckou náladu to ale neznamená. „Přesto všechno bych v sobotu v Blansku moc problém neviděl, má totiž co dělat samo se sebou, dokonce některé zápasy kontumuje. A v neděli v Adamově chceme taky vyhrát, zabojovat,“ uzavřel.

OP II. třídy
BK Vyškov – SK Kuřim (sobota, 17.00 hodin), BK Vyškov – SK Basketbal Tišnov (neděle, 10.00)
OP III. třídy, skupina východ
SK Baník Ratíškovice – BK Vyškov B (sobota, 11.30 hodin), TJ Slovan Hodonín – BK Vyškov B (neděle, 10.00)
OP III. třídy, skupina západ
ASK Blansko B – TJ Sokol Slavkov (sobota, 18.00), TJ Sokol Adamov – TJ Sokol Slavkov (neděle, 10.30)