Ratíškovice o své třetí letošní výhře rozhodly na začátku druhého poločasu, kdy soupeři ve třetí čtvrtině odskočily na rozdíl dvaceti bodů. Vyškov se snažil výsledek zmírnit, ale v koncovce se trápil.

„Zápas hodnotím pozitivně. Jsme rádi, že jsme i bez dvou stabilních opor dokázaly zvítězit," uvedla domácí hráčka Martina Šupová.

Ratíškovicím citelně scházely proti Vyškovu dvě opory. Zranění nepustilo do hry Janu Zemskou ani Evu Blahovou. „Obě jsou vysoké hráčky a hlavně pod košem jsou nesmírně platné. Naštěstí se ostatní děvčata semkla a tyto hráčky dokázala nahradit," pravila Šupová.

Baník zvládl vstup do utkání. V prvních minutách si slovácký celek vytvořil několikabodový náskok, který postupem času navyšoval. První čtvrtinu vyhrál domácí tým 17:11.

Ratíškovice dokázaly na začátku druhé čtvrtiny navýšit svůj náskok, ale Vyškov dokázal manko stáhnout na rozdíl čtyř bodů. Baník zareagoval na nepříznivý vývoj oddechovým časem. Krátká pauza hráčkám Ratíškovic prospěla. Celek z Hodonínska soupeři znovu odskočil a první poločas vyhrál 30:21.

„Úvodní část ale nebyla z naší strany ideální. Ve hře bylo spoustu nedostatků. Bylo to takové utahané, nudné. Nepředvedly jsme ani žádnou pořádnou akci. Naštěstí Vyškov patří mezi hratelné soupeře, takže i průměrný výkon na něho stačil," řekla hrající domácí trenérka Lenka Ilčíková.

Baník si rozhodující náskok vypracoval ve třetí čtvrtině, ve které Vyškovu utekl až na dvacetibodový rozdíl. Domácí tým si vedení bez větších potíží udržoval až do konce. Střelecky tým táhla především Michaela Zemská, který dala čtyřiadvacet bodů. Vysoké basketbalistce zdatně sekundovala Veronika Kudrová, který vstřelila devatenáct bodů.

Dobře hrály i další hráčky. Hezkými individuálními průniky se prezentovala Ilčíková, hlavně v první půli se dařilo i Martině Lokajové. „Holky musím pochválit. Hrály jsme dobře v obraně a dařila se nám i střelba. Naše výhra je zasloužená," pronesla Šupová.

Ratíškovice se v šestičlenném oblastním přeboru 2 drží na čtvrtém místě. „O výsledky nám zase až tak nejde. Samozřejmě každá výhra nás vždy potěší, ale basketbal bereme jako zábavu. Jsme rádi, když se s holkami sejdeme a zahrajeme si pro radost. Žádné postupové ambice nemáme. Až na Šlapanice a Uherský Brod jsou ostatní týmy vyrovnané," řekla Šupová.

Baník i Vyškov se v sobotu obešly bez trenérů. „Kouče nesháníme. Oficiálně je trenérkou Lenka Ilčíková, která má i licenci, ale jinak tréninky většinou připravuje Eva Blahová," říká Šupová.

Sparingpartnery ratíškovických basketbalistek občas bývají i stolní tenisté. „Protože máme tréninky většinou po nich, tak kluci někdy zůstanou a zahrají si s námi," dodala Šupová.

OP II ženy a juniorky U19

1. zápas: SK Baník Ratíškovice – BK Vyškov 70:43 (17:11, 30:21, 54:34)

Ratíškovice: M. Zemská 24, Kudrová 19, Ilčíková a Lokajová 8, Tomanová 6, Šupová 5, Horňáková