V sezoně se jim zatím vůbec nedařilo, zaznamenaly jen deset proher, ale poslední dvojzápas ukázal, že při plné sestavě na dno tabulky nepatří.
Vyškovské basketbalistky měly na sobotní odpoledne těžký zápasový program. Ze své pozice průběžně posledního celku oblastního přeboru totiž přivítaly tým z druhého konce pořadí, vedoucí SK Ratíškovice. Připraven byl vzájemný dvojduel.

I přes velkou sílu soupeře domácí ženy rozhodně nešly do souboje s poraženeckou náladou. Věděly totiž, že se jim sešla zřejmě nejsilnější sestava od začátku sezony a tento fakt spojený s výhodou domácího prostředí chtěly proměnit minimálně v potrápení favorita. „Chybí nám jen jedna podkošová hráčka, takže bychom se rádi soupeři nejméně vyrovnali. A pokud bude šance na vítězství, tak do toho jdeme naplno. Nevidím to vůbec marně,“ přiblížil předzápasové pocity trenér družstva Miloslav Brtníček.

A už úvod prvního utkání naznačil, že hosté to opravdu nebudou mít ve Vyškově lehké. Domácí bodově drželi dlouho krok, když dokonce po druhé čtvrtině vedli o jeden bod 30:29. Pak se ale přeci jenom ukázala síla reprezentantek Ratíškovic, jež ještě zvýšily úsilí, vycházela jim střelba z trojkových pozic a rozhodly o své výhře. V poslední části hry už vedoucí tým působil uvolněně a v pohodě dokráčel k zisku bodů za vítězství 45:57. „Byli jsme blízko úspěchu, ale nezvládli jsme závěr. Neměly příliš početnou sestavu, tak jsme je chtěli trochu uběhat, ale prosadily se svou zkušeností a my neproměňovali i vyložené šance,“ zhodnotil vyškovský kouč.

Domácí basketbalistky si ale v šatně rozebraly své chyby a během hodinové pauzy se připravily na druhý zápas. V něm začaly stejně výborně jako v předchozím. Od začátku se dostaly do těsného vedení díky bez chyby provedeným brejkovým situacím a důsledkem byl šestibodový náskok v poločase. Tentokrát ovšem Vyškov eliminoval počet svých nepřesností i po přestávce a svého protivníka už udržel na uzdě.

Ve sportovní hale Za parkem se tak slavilo první vítězství v sezoně družstva žen v poměru 65:59, když celkově se nejvíce prosadily v domácím dresu Ševčíková, Pospíšilová a Ďurková. „Vsadili jsme trochu na zkušenější hráčky a dařilo se nám lépe bránit. Dostali jsme se do vedení a pak právě díky defenzivě a taky doskakováním jsme to už udrželi,“ popsal domácí trenér.

K posunu z poslední šesté příčky tato dílčí radost samozřejmě nepomohla, ale šance na to, aby se to brzy podařilo, mohou vyškovské hráčky zvýšit v následujících čtyřech kolech. To totiž nejprve za čtrnáct dní přivítají v dvojutkání čtvrtý Uherský Brod a o další dva týdny později zajíždí na palubovku pátých Bílovic nad Svitavou. „S dnešním výkonem vládne spokojenost, věřím, že je to dobrý start. Teď přijdou střetnutí s týmy těsně nad námi, takže chce je to porazit,“ uzavřel Brtníček.

Mužští kolegové uvedených vítězek se vydali do Blanska, kdy se střetli ve dvou dnech postupně s tamním B a C týmem. A domů se v neděli nevraceli optimisticky, když si připsali dvě porážky.

V sobotním duelu se po slabším začátku hosté zvedli a v půlce dokonce vedli. Domácí se však šňůrou sedmnácti bodů za sebou brzy na to jasně nasměřovali k výhře, a to 84:66. V neděli pak blanenský tým vedl po celý průběh utkání a to znamenalo vysokou porážku Vyškova 92:63.