Vyškovští basketbalisté už mohou po sezoně opravdu v klidu odpočívat. Třetí tým posledního ročníku oblastního přeboru druhé třídy mohl v případě shody okolností i z tohoto místa eventuálně obdržet vstupenku do vyšší soutěže. „Stalo by se tak v případě, že by týmy nad námi postup odmítly, pak bychom o něm mohli uvažovat i my," vysvětlil předseda oddílu Jiří Fojt.

Přebor ovládla naprosto suverénně Černá Pole. Jejich hráči neochutnali za celý rok hořkost porážky a už dopředu se netajili tím, že postupovat chtějí. To druhá Lokomotiva Břeclav, ta byla na vážkách. „Mluvili jsme s nimi na konci sezony a říkali, že se teprve budou rozhodovat. Ani my jsme se tak ještě s klukama nedomluvili, jestli bychom do toho šli, říkali jsme si, že počkáme, až by ta situace nastala," uvedl. Jenže spekulace rázně uťala jihomoravská sekce Českého basketbalového svazu. Do přeboru druhé třídy totiž dodala jen jednu postupovou místenku, a tu si samozřejmě rádi ponechali Brňané.

Vyškovský oddíl se tak mohl v klidu věnovat valné hromadě, na které sezonu zhodnotil jako úspěšnou a zároveň potvrdil ve funkci hlavního trenéra Richarda Beránka. „Drželi jsme se velmi dobře, a to jak muži, tak i ženy, nezklamali ani mladí. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet příští rok, ale v mužích máme poměrně mladý kádr, všichni kluci budou zase o rok zkušenější, znovu můžeme patřit mezi nejlepší tři celky soutěže," zmínil Fojt.