Oblastní přebor druhé třídy zakončili svěřenci trenéra Richarda Beránka dvěma výjezdy na palubovku Podolí a Velkých Bílovic, které hrávají domácí utkání v Břeclavi. V obou případech zastávali roli favoritů, ale jen jednou ji potvrdili. „Především naše obrana byla nulová. Dostat za dva zápasy sto padesát bodů, to se nám nestalo několik let," prohlásil po návratu kouč.

Zásadní problém hostů tvořila motivace. Vyškovští, kteří dlouho drželi čelo tabulky a reálně mohli pomýšlet na celkové prvenství a možný postup do přeboru první třídy, prohráli pod vlastními bezednými koši o bod s přímým konkurentem Černovicemi a boj s Brňany o pozici lídra byl ztracen. Uplynulý víkend tak lze označit za pouhou dohrávku.

Vedení mužstva mohlo být spokojeno se sestavou. Chyběli dlouhodobě absentující Aleš Zeman a Jiří Pešek, ostatní soutěžní ročník zakončili přímo na hřišti. „Skoro kompletní sestava, deset hráčů, v tomto ohledu to bylo dobré. Horší už to bylo s výkonem, proti nám nestály nějak oslnivé celky, spíš podprůměrné, ale vypadalo to, jakoby kluci chtěli sezonu prostě jen tak dohrát," pověděl Beránek.

Začátek sobotního duelu proti Velkým Bílovicím nevypadal zle, skóre brzy nabralo očekávaný směr. Domácí nabrali na hosty už v první čtvrtině až patnáctibodové manko a nic nenasvědčovalo nějakému obratu. Přesto přišel, ve druhém dějství dostali Vyškovští dokonce třicet bodů.

A dál ztráceli i po poločasové přestávce. „Pořádná motivace tam nebyla, to je pravda, ale třeba z mojí strany to vypadalo, že Bílovice mají na svém koši nějaký poklop. Osobně se mi vůbec nedařilo, vlastně všem našim klukům. Za to soupeř dával i nemožné, padalo mu to tam neuvěřitelně. Co jsme neproměňovali, to domácí dávali s lehkostí," kroutil hlavou v sobotu dvanáctibodový David Slouka. Konečný rezultát zněl: porážka 83:75 a zklamání při zpáteční cestě do Vyškova.

Revanšovat se poražení měli druhý den v hale Podolí. Ta je specifická svými minimálními rozměry, na které domácí vsází. Přesto by v běžném basketbalovém rozpoložení Vyškovští neměli mít s vítězstvím potíže. Tři čtvrtiny zápasu také žádnému dramatu nenasvědčovaly, jen v závěru přišlo menší drama. „Vedli jsme skoro od začátku, do poločasu měli pohodlný náskok. Sice pak trochu srovnali, ale my tentokrát dokázali trochu zapnout a držet si ten odstup," zmínil Slouka.

Podolí se snažilo do poslední minuty, dokázalo snížit až na konečný pětibodový rozdíl, ale to bylo vše. Skóre se zastavilo na 75:80, nejlepším vyškovským střelcem byl devatenáctibodový Slouka a o dva body méně nasbíral Madžarov. „Trenéři to s námi měli opravdu hodně těžké. Šli jsme do vedení a mysleli si, že to dál půjde samo. Ke konci to bylo docela tvrdý boj, možná až moc, rozhodčí to pustili, aspoň, že jsme to dotáhli. Končit sezonu porážkou, to bychom si nezasloužili," podotkl poslední jmenovaný hráč.

Vyškovu by mělo patřit konečná „stříbrná" pozice. „To tak nějak odpovídá naší současné výkonnostní úrovni. Trochu nás oslabily zranění a další hráčské ztráty, takže to mohlo být třeba ještě lepší. Kromě posledního víkendu jsme měli velice dobrou obranu, spoustu výher jsme urvali právě díky ní. Na druhou stranu v útoku je to od nás slabší, tam jsme nehráli tak, jak bychom podle svých možností mohli," pověděl Beránek.

Jedním dechem dodal, že podoba týmu v příští sezoně je zatím opravdu ve hvězdách. „Nechci předbíhat, to je ještě daleko. Určitě někteří kluci budou končit, to už tak nějak ohlásili předem, na druhou stranu máme zase několik mladých nadějných dorostenců, kteří by to mohli vhodně doplnit. Každopádně já si myslím, že jádro zůstane stejné," konstatoval.

Oblastní přebor II. třídy

TJ Sokol Velkobílovičtí Drozdi – BK Vyškov 83:75 (13:25, 30:18, 22:14, 18:18)

Body: Švarc 14, Červenka 13, Zavacký 13, Slouka 12, J. Beránek 6, M. Kaňa 6, Hošek 4, Plhal 3, Madžarov 2, Sláma 2.

TJ Sokol Podolí – BK Vyškov 75:80 (17:23, 14:20, 19:21, 25:16)

Body: Slouka 19, Madžarov 17, Švarc 14, Sláma 10, Plhal 7, Hošek 6, Červenka 4, M. Kaňa 2, J. Beránek 1.