Blanenský soupeř si v nedělním zápase oblastního přeboru druhé třídy mohl proti Vyškovu v obraně pomáhat za hranicí pravidel klidněji než jindy. Hosté totiž selhali při proměňování šestek, a tak fauly domácích netrestali, jak by bylo třeba. „Nevím, co s tím dělat. Těžko říct, čím to je. Rozhodlo to a není to poprvé, co se nám to stalo," kroutil po návratu domů hlavou kapitán Aleš Zeman. Se spoluhráči musel skousnout nečekanou porážku v prodloužení. Na druhou stranu hřál ho fakt, že mužstvo zvládlo předchozí důležitou bitvu s Tišnovem.

Vyškovští začínali zápasový víkend právě na Brněnsku. V sobotu odpoledne si to namířili na horkou půdu přímého konkurenta v boji o čelní umístění v tabulce. „Věděli jsme dopředu, že tam půjde o hodně. Navíc jsme tam nevyhráli strašně dlouho. Šli jsme do toho naplno a vyšlo to. Myslím, že to byl jeden z našich nejlepších výkonů v sezoně, dařila se obrana i útok," doplnil autor dvanácti bodů.

První dějství sice vyznělo pro domácí, ale to druhé dokonale ovládli hosté. V poločase měli osmibodový náskok a ten už si udržovali až do závěrečné sirény. Mohli tak slavit po výsledku 65:57, nejlepším střelcem týmu se stal čtrnáctibodový Petr Madžarov.

Vedení mužstva tak neskrývalo radost. „Za sobotu je třeba klukům poděkovat, předvedli hlavně výborný kolektivní výkon v obraně, fungovala výborná spolupráce. Čtvrtinu sice trvalo, než jsme si zvykli na tišnovskou důraznou hru, ale pak už jsme měli navrch," prohlásil trenér Richard Beránek.

Pocity z nedělního dění, ty už měly jinou příchuť. Dopolední duel v Blansku přitom začal nadějně, Vyškovští si postupně vybudovali až patnáctibodový poločasový náskok. V té chvíli by málokdo věřil, že se to ještě může zvrtnout. „Jednoduše nám, jak se říká, došlo. Oproti Tišnovu nehráli tři hráči, poslal jsem tam trochu omlazený kádr. Chyběla nám pohoda a síly. Ten zápas bychom podle mě v obvyklé sestavě vyhráli," řekl kouč.

Blanenští borci se chytli, dokázali souboj dovést do prodloužení a v něm překlopili pomyslné misky vah definitivně na svou stranu v poměru 67:65. Jak už bylo řečeno, hlavně díky devatenácti neproměněným vyškovským šestkám. Střelecky se nejvíce vyznamenal šestnáctibodový Jan Švarc.

Poražené tak mělo co mrzet. „Poslední čtyři minuty jsme se přetahovali, vedení se přesouvalo, rozhodly maličkosti. Kdybychom ty šestky proměnili, nebylo co řešit. Nevadí, v Tišnově to vyšlo, kluci se z téhle prohry určitě otřepou a za měsíc je třeba doma porazit Břeclav," zdůraznil Beránek.

Právě tento souboj v hale Za Parkem teď Vyškovští označují jako klíčový. „S Tišnovem už máme při rovnosti bodů definitivně výhodu lepšího skóre ze vzájemných zápasů, je potřeba zvládnout to samé i s Břeclaví. Pak by z toho mohlo být konečné druhé místo, vedoucí Zlín je jinde," nastínil aktuální šance šéf vyškovského klubu Jiří Fojt.

Oblastní přebor II. třídy

Tišnov – BK Vyškov 57:65 (22:12, 5:23, 15:14, 15:16), body Vyškova: Madžarov 14, Zeman 12, Švarc 11, J. Beránek 10, M. Kaňa a Sláma po 6, Danada 4, Slouka 2.

Blansko – Vyškov 67:65p (9:18, 11:17, 23:12, 16:12, 8:6), body: Švarc 16, Zeman 12, Danada a Sláma po 10, M. Kaňa 8, V. Kaňa 5, Zavacký 2, Madžarov a Pešek po 1.