Jediné okresní basketbalové derby nabízí sdružený oblastní přebor třetí třídy mužů, kde hrají rezerva Vyškova a Slavkov u Brna. O víkendu byla derby k vidění na palubovkách obou soupeřů. V obou dominoval favorizovaný Vyškov.

Do sobotního zápasu nastoupili hosté ve Vyškově hodně oslabení a bylo to znát. Trenéru Jiřímu Kalábovi chyběli dlouhodobě zranění Krček a Brulík a z jiných důvodů také Bohata se Sekerkou. Utkání mělo poměrně hladký průběh. Vyškov dokázal uplatnit svoji výškovou převahu a prakticky už v poločase bylo jasné, že Slavkovští asi odjedou s prázdnou. Domácí pak až do konce téměř pravidelným tempem navyšovali své vedení. Hosté měli jen krátké dobré okamžiky a to nestačilo.

„V devíti lidech a proti výškové převaze to prostě nešlo. Ani jsme si od zápasu moc neslibovali. Nechtěli jsme prohrát vysoko, ale to se nám, bohužel, nepodařilo,“ konstatoval trenér Slavkova Jiří Kaláb.

V nedělním odvetném utkání bylo vše jinak. Domácím se do sestavy vrátili dlouzí Bohata a Sekerka. Slavkov také lépe začal a vytvořil si malý náskok. Vyškov musel reagovat zvýšením tempa a začal víc využívat své podkošové hráče. Do poločasu otočil a vedl o tři body. Ve druhém poločase se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Koncovku nakonec lépe zvládli hosté. „V závěru druhého utkání to bylo opravdu dost nervózní i díky několika podivným rozhodnutím rozhodčích. Nakonec jsme přece jen uplatnili své větší zápasové zkušenosti a dramatickou koncovku jsme dotáhli k vítězství,“ komentoval zápas kouč Vyškova Jiří Fojt.

Slavkovský kouč ztráty utkání v závěru samozřejmě litoval.

„Tentokrát jsme měli na výhru, ale v závěru nám přestala jít střelba a při doskakování se přece jen projevila výšková převaha soupeře. Nedá se nic dělat, musíme se soustředit na jiné soupeře. Loni jsme soutěž odehráli špatně, letos chceme skončit do čtvrtého místa, a to se nám zatím daří,“ konstatoval Kaláb.

Oblastní přebor III
BK Vyškov B – Sokol Slavkov 86:54 (23:8, 23:20, 30:12, 10:14)
Body: Charous 27, Gottwald 15, Brtníček 9, Růžička 8, Zabloudil 7, Madžarov a Longa po 5, Kaňa a Paluda po 4, Fojt 2 – Stuchlík 23, Fikar 20.
Slavkov – Vyškov B 68:72 (16:12,12:19,20:19,20:22)
Body: Stuchlík 26, Fikar 16 – Kroutilík 16, Madžarov a Zabloudil po 12, Brtníček 11, Gottwald 9, Charous 7, Růžička a Vreba po 2, Paluda 1.
Pořadí: 1. Zlín 16, 2. Vyškov B 15, 3. Mikulov 14, 4. Slavkov 12, 5. Velké Bílovice 11, 6. Ždánice 11, 7. Židlochovice 9, 8. Hluk 8