Rovnoměrně rozložené síly a vzájemný zápas bez favorita, zdá se. To ale v případě sobotního duelu oblastního přeboru druhé třídy vyškovských basketbalistů s Tišnovskými tak úplně neplatí. Větší šance se určitě dávají druhým jmenovaným, a to nejen kvůli tomu, že bude na jejich straně výhoda domácího prostředí.

Jsou i další důvody k favorizování party z Brněnska. Třeba to, že Vyškov má odehraný o zápas víc a hned dvakrát odcházel ze hřiště poražen. Dobře si uvědomuje, že jeho sobotní soupeř naopak ještě hořkost porážky nepoznal. „Nejedeme tam prohrát, to nikam, ale respekt máme. Přeci jen je to nejlepší tým v soutěži, hrávali v podobné sestavě i vyšší soutěž, mají to dobře poskládané z mladších a starších. My taky, ale oni jsou o dost zkušenější,“ potvrdil kvality domácích hostující trenér Richard Beránek.

Těžko hledá tišnovské slabiny, přes něž by mohla cestička k cenné výhře vést. „Nevím, to je hodně těžké. Snad jedině, že by s námi nevydrželi fyzicky celých čtyřicet minut. Mívají málo hráčů, většinou nastupují v osmi lidech. To je tak jediná šance. Jinak mají výborné podkošové hráče i rozehrávače a taky střelce z dálky. Jen ta lavička je trochu slabší,“ zmínil vyškovský lodivod.

Ani Tišnovští ovšem nehodlají hosty podcenit. Hrající trenér Martin Volena dobře ví, že proti němu stojí nejsilnější Vyškov za dlouhé roky. „Kluky z áčka dobře znám, byl jsem ve Vyškově na vojně, několik z těch, co tam ještě jsou, jsem ještě zažil a hrál s nimi. Zlepšili se, mají docela mladý tým a je jich hlavně dost. To je v téhle soutěži velká výhoda, předpoklad pro dobrý výsledek, můžou pravidelně trénovat a podobně. Taky vím, že měli i dobrou letní přípravu, chodili běhat. Vyplatilo se, mají výsledky, jsou ve špičce, musíme si dát pozor,“ prohlásil.

Klíčový post pivota

Klubového kouče a hráče v jedné osobě trápí ohledně utkání s Vyškovem jediná věc, post pivota. „Máme tři zraněné hráče a hned dva z nich jsou pivoti, budeme tam mít mladší kluky, takže to určité oslabení prostě bude. Přesto doufáme, že to bude probíhat v klidu, dobře si zahrajeme a vyhrajeme. Navíc hned po utkání máme vánoční besídku, takže prohrát by dvakrát nepotěšilo,“ usmál se Volena.

Oproti té domácí vyškovská soupiska by měla být poměrně v pořádku. „O větších zdravotních komplikacích nevím. Budeme brát zase ty, co nastupují stabilně a v předchozích zápasech se nám jejich nasazení vyplatilo,“ podotkl Beránek. Hodně důležitá bude samozřejmě i střelecká potence hostů, často se potýkají hlavně s malým procentem proměňování trestných hodů. „To je náš asi největší problém, pracujeme na tom, ale nebude to ze dne na den. Skoro všichni mají dlouhodobé návyky, oni si to už i uvědomují, ale bude to trvat,“ dodal.

Před sezonou spolu tato mužstva hrála přípravný zápas s vyrovnaným průběhem, o pár bodů vyhrál Tišnov. Jak to bude dnes, se fanoušci dozvědí od půl šesté. „Hrají doma a je to silný mančaft. Pokud jim nebudou chybět žádní klíčoví hráči, je to tak osmdesát na dvacet pro ně. Ale naděje se nevzdáváme, budeme bojovat,“ slíbil předseda klubu Jiří Fojt.

Oblastní přebor II. třídy: SKB Tišnov – BK Vyškov

Sobota 10. prosince, 17.30 hodin, hala SSK Tišnov

Čelo tabulky:
1. Tišnov 7 7 0 529:399 14
2. Vyškov 8 6 2 586:504 14