Hostitelský SK Beachvolleyball Slavkov pak připravil finálový turnaj mužů, žen a mixů. „V každém regionu byly tři turnaje, do kterých se mohli přihlásit prakticky všichni. Většinou to nejsou úplní amatéři, ale už beachvolejbalisté nebo hráči šestkového volejbalu, co si zpestřují léto. Vítězové jeli k nám,“ vysvětlil jeden z organizátorů Jan Biječek.

Motivace byla přitom velká, protože kromě mixů se hrálo o dvě párové vstupenky přímo na oficiální mistrovství republiky. Získali je mezi muži Viktor Lípa, Petr Říha a dvojice Marek Gelnar, Roman Kozák, v ženách pak Michala Kvapilová, Šárka Židová a Ivana Cebáková, Veronika Nucová. Už bez postupu smíšeným párům vládlo duo Ivana Cebáková – Matěj Loub. Zajímavostí je, že teploty vysoko přes třicet stupňů paradoxně donutily hráče nazout ponožky. „Prakticky se nedalo stát na písku, bylo to nutné. Většinou to bývá kvůli mokru, teď díky horku. Někteří si navíc zahráli za víkend třeba i sedm zápasů a to byla pořádná zátěž,“ konstatoval Biječek.

MČR regionů

Slavkov u Brna, 9.-10. července

Muži: 1. Viktor Lípa – Petr Říha, 2. Marek Gelnar – Roman Kozák, 3. Tomáš Hrdý – Tomáš Mužík.

Ženy: 1. Michala Kvapilová – Šárka Židová, 2. Ivana Cebáková – Veronika Nucová, 3. Michaela Bláhová – Veronika Výborná.

Mixy: 1. Ivana Ceníková – Matěj Loub, 2. Tereza Jarošová – Radovan Makovský, 3.-4. Veronika Voláková – Jan Forst, Monika Kučková – Viktor Brichcín.