Pořadatelé stále ještě museli dodržet některá platná omezení, kvůli kterým například zkrátili délku tratě z tradičních čtrnácti na necelých osm kilometrů. Možná i proto tentokrát nebyla „prezenční listina“ tak početná, jako v běžných letech nebo i loni. Bohužel, trochu to poznamenalo kvalitu. V hlavních kategoriích mužů a žen chyběli i oba loňští vítězové Martin Kučera a Jitka Fojtková z Brna. Aktuální největší favorité, Tomáš Steiner a Irena Pospíšilová z pořádajícího AK Drnovice, tak měli cestu za vítězstvím usnadněnou. Do cíle doběhli s většími náskoky. U absolutního pořadí mužů ovšem překvapilo třetí místo Víta Kotolana z Němčan a v ženách je nutno ocenit „bronz“ nestárnoucí veteránky a nejstarší ženy závodu Marie Hynštové.

Běh Drahanskou vrchovinou (7,8 km), Olšany:
Muži: 1.Tomáš Steiner (AK Drnovice) 28:17 min., 2. Zdeněk Hochman (Orel Blučina) 29:51, 3. Vít Kotolan (Němčany) 30:24.
Ženy: 1. Irena Pospíšilová (AK Drnovice) 32:39, 2. Lenka Jančaříková (AAC Brno) 34:17, 3. Marie Hynštová (AK Drnovice) 39:25.
Kompletní výsledky podle kategorií i bodování do Vyškovské běžecké tour jsou na: www.akdrnovice.eu

Tomáš Steiner v menší konkurenci naplánoval vítěznou taktiku, kterou pak na trati jen kontroloval. „Měli jsme v týdnu cvičení, a tak půjdu začátek volně. Cítím to v nohách a pak si to rozběhnu podle pocitu, abych si zatrénoval,“ řekl před startem.

Pro vítězku žen Pospíšilovou to byl jeden z prvních závodů sezony, protože ani zimního ani jarního klubového koronavirového poháru se nezúčastnila.

„Na testy se mi v zimě moc nechtělo, ale závody už budu absolvovat normálně. Dnes jsem se snažila běžet sice rychle, ale pořád si dávám pozor na zranění, které jsem měla loni na podzim, abych si ho neobnovila,“ upozornila drnovická běžecká stálice.

Zkrácená trať vedla z Olšan ke Třem javorům, odtud na rozcestí Kalečník, kde byla obrátka. Většinou po lesních silničkách bez automobilového provozu.

„Bylo znát, že po tak dlouhé pauze bez závodění tu panovala velká pohoda a nikomu zkrácení tratě nevadilo. Radost z proběhnutí se v krásné přírodě v Olšanech a okolních lesích měli všichni závodníci. Prostě spokojenost až do nebe. Jak od závodníků, tak i od pořadatelů,“ ocenil hlavní pořadatel Zdeněk Smutný