„Jednou mě tak napadlo, že by nebylo špatné v rámci tréninku začít domů běhat. Zhruba po půl roce trénování jsem pak zašel na nějaký závod. Tam mi doporučili navštívit Nedělní klub, kde mi teď už můj trenér Pavel Horák řekl, ať zajdu na stadion na atletiku,“ vypráví o svých začátcích Dominik.

A tak od března tohoto roku začal naplno trénovat. A proč ho lákalo zrovna běhání a atletika? Že tam člověk může vyniknout jako individualita, kdežto basketbal je týmová hra.

I když košíkovou hraje od šesté třídy a prošel týmem od žáků až po dorostence, začíná mu být bližší přece jen atletika. V ní se specializuje na tratě patnáct set metrů a tři kilometry na dráze. Ale ještě raději má krosové závody v terénu. Od té doby, co začal chodit na stadion, přihlásil se rovnou i do klubu AHA Vyškov a letos s nimi jezdil závodit na druhou ligu.

Tréninky pak preferuje spíše v terénu. „Chodím běhat u nás v Opatovicích do lesů. A když má trenér čas, zajde se proběhnout se mnou,“ popisuje Dominik. Trénovat pak chodí minimálně šestkrát týdně, ale také záleží, v jaké fázi jsou.

Kromě toho mají také společné tréninky na stadioně ve Vyškově a to v pondělí, ve středu a v pátek. Ale tam většinou chodí, jen když se dělají nějaké speciální tréninky.

„Co mě na tom nejvíc baví? V tom si člověk musí najít zalíbení. U výběhů do lesa si člověk vyčistí hlavu. A když pak vyhraje nějaký závod, je to báječný pocit. A když udělám radost trenérovi, tak je to pro mě taky odměna,“ říká sportovec.

Zatím za svůj největší úspěch považuje to, když vyhrál ve Frýdku Místku městský závod, který byl velmi kvalitně obsazen. V červnu tohoto roku pak na mistrovství České republiky na dráze, kde běžel tři kilometry, skončil na devátém místě. Pěkným výsledkem bylo také čtvrté místo, jež vybojoval na Mistrovství Moravy a Slezska.

Basketbal teď hraje za dorostence v kategorii U 18, kde soutěží v okresní soutěži. Ale letos absolvoval zatím jen jeden zápas, začíná totiž dávat přednost atletice a tak tréninky basketu moc nestíhá.

Kromě těchto dvou sportů mezi jeho další koníčky patří čtení. Mezi oblíbené žánry pak patří romány, ve kterých je obsažena myšlenka o žití člověka nebo kde hlavní postava přemýšlí, co dělá. Ale nepohrdne ani poezií.

Kromě něj se běhání věnuje také jeho bratr a táta, kteří chodí trénovat s běžci do Nedělního klubu. Dominik je nyní ve druhém ročníku na vyškovském gymnáziu. Chystá se, že by v rámci středoškolské odborné činnosti napsal odbornou práci na téma techniky běhu.