Všichni příznivci běhu z řad veřejnosti i závodníků se můžou těšit na další sportovní akci, která proběhne o tomto víkendu. V sobotu se ve sportovním areálu Za parkem ve Vyškově uskuteční již třetí ročník Mikulášského běhu v rámci akce programu „Sportuj s námi“. Pořadatelem tohoto běžeckého závodu je atletický klub AHA Vyškov.

Zúčastnit se ho mohou všichni příznivci z řad široké veřejnosti i zkušení závodníci všeho věku. Jednotliví soutěžící pak budou rozděleni do několika kategorií, kde se poperou na různě dlouhých tratích od šedesáti metrů až po pět kilometrů, což je hlavní závod.

V loňském roce se tohoto běhu účastnilo celkem dvě stě dvacet soutěžících a první ročník přilákal sto osmdesát tři závodníků. „Letos děláme vše pro to, aby tento trend, který byl nastolen v předešlých letech, setrval,“ prohlásil vedoucí klubu AHA a ředitel tohoto závodu Jiří Hajzler.

Závodní kancelář bude otevřena od jedné hodiny ve vestibulu sportovní haly a samotné klání začne od tři čtvrtě na dvě, kdy startuje první kategorie. Tratě, po kterých se poběží, jsou asfaltové a zpevněné cesty sportovního areálu a ve Smetanových sadech.

Organizátoři oproti minulým ročníkům žádné výrazné změny nechystají. „Jen chceme zdokonalit to, co už bylo, aby se to všem líbilo a byli spokojení. Pro děti jsme letos navíc připravili doplňkovou disciplínu v tělocvičně a to skok daleký z místa, ve které si také mezi sebou můžou zasoutěžit,“ uvedl Hajzler.

A jak to letos vypadá s favority? Patří k nim loňský vítěz mezi muži Ivan Čotov, dále Tomáš Steiner, Irena Petříková a také Jiří Němeček. Nejlepší z žen pak doběhla Radka Vodičková.

Ale akce je směřována hlavně pro děti, jak prohlásil vedoucí klubu AHA. „Zaměřujeme se spíše na náš region. Nesoustředíme se na dospělé, ale v popředí našeho zájmu jsou hlavně děti.“ Pro ně je také přichystána mikulášská nadílka a soutěže v tělocvičně před vyhlášením výsledků.