Atleti AHA Vyškov měli zastoupení jak na mílařské trati, tedy v závodě na patnáct set metrů, tak i ve sprintérském trojboji. A na delší trati se vyškovská výprava radovala z triumfu.

Vítězem jubilejního pětadvacátého ročníku Velké ceny Přerova se totiž stal Jiří Němeček z Drysic. „Je před sezonou a dlouho jsem neabsolvoval žádný podnik na dráze. Chtěl jsem si zazávodit a hlavně si tak trochu otestovat a ověřit formu před začátkem letošních atletických soutěží,“ uvedl Němeček.

Jako test ale jeho výkon vůbec nevypadal. V takticky skvěle vedeném závodě výrazně zrychlil v poslední třetině trati a slavil cenné vítězství v čase 4:16,17. „Na tempu se podepsalo počasí, byla zima a foukal velmi silný vítr. První kilometr byl pomalý, a tak jsem si řekl, že zkusím nastoupit. Nikdo se mě neudržel, a tak jsem si v pohodě doběhl pro vítězství,“ popsal závod drysický závodník. Dobré představení atletiky na Vyškovsku doplnil šestou příčkou Roman Weiter.

V druhé části přerovského klání, tedy ve sprinterském trojboji, se Vyškovu už tak excelentně nedařilo. Jeho barvy hájili Lenka Suráková, Taťána Horáková a Zdeněk Muller mladší. Na tratích šedesát, sto a dvě stě metrů nastřádala juniorka Taťána Horáková 1767 bodů a dorostenka Lenka Suráková 1550 bodů. Tento zisk jmenovaným stačil na devátou, respektive sedmnáctou příčku absolutního pořadí žen. Věkově junior Zdeněk Muller obsadil ve velmi silné konkurenci mužů sprintérů desátou pozici.

Zajímavostí mítinku byl start velké sportovní osobnosti. Na akci se totiž dostavil trojnásobný mistr světa a bývalý světový rekordman v desetiboji Tomáš Dvořák se svojí tréninkovou skupinou. Mladí atleti, kteří v Přerově startovali, tak měli možnost umění svého potencionálního sportovního vzoru studovat přímo v akci.