I přesto, že v sobotu pátého května hned od rána pršelo, neodradilo to mladé Sokoly, aby si přišli změřit své síly v atletických disciplínách na hřiště TJ Sokol Vyškov.

Kvůli dešti byl župní přebor zahájen společným nástupem všech účastníků v tělocvičně. Zde také proběhl závod předškolních dětí.

Počasí se během dopoledne umoudřilo, na obloze se objevilo slunce, a tak mohlo atletické klání ostatních věkových kategorií pokračovat na hřišti. Bojovalo se v mnoha rozdílných disciplínách, tou byl sprint, jehož délka byla určena podle věku závodníků od čtyřiceti do sta metrů, skok daleký, hod kriketovým míčkem a běh na střední trati, opět v několika délkách od tří set metrů do osmistovky.

Na sobotním klání se sešlo celkem šestačtyřicet chlapců a dívek ze šesti jednot. Svá želízka v ohni tu měl Vyškov, Hodějice, Dědice, Křenovice, Luleč a Rupechtov. Nejmladší účastníci přišli v doprovodu svých rodičů, ostatním závodníkům pak dělali doprovod vedoucí jednotlivých jednot.

Nejúspěšnějším týmem se nakonec stal domácí TJ Sokol Vyškov, když zvítězil v pěti věkových kategoriích.

I přes nepříznivé počasí vládla na sportovišti dobrá nálada a soutěžící předváděli hodnotné výkony, kterými si vybojovali postup na přebor České obce sokolské. Ten se bude konat v Pardubicích, kde se utká mladší žactvo, a v Praze jako klání jejich starších kolegů.

 

Vítězové jednotlivých kategorií sobotních sokolských atletických závodů:

předškolní děti - David Murgaš (Vyškov)
mladší žáci a žákyně I. - Vojtěch Veigler (Vyškov), Eliška Zellerová (Vyškov)
mladší žáci a žákyně II. -Adam Cigánek (Hodějice), Vladimíra Šnajdrová (Křenovice)
starší žáci a žákyně III. - Lukáš Sadílek (Ruprechtov), Sylva Kalášková (Vyškov)
starší žáci a žákyně IV. - Radim Vinklárek (Hodějice), Kristýna Gregorová (Vyškov)
ženy - Alena Svobodová (Křenovice).