Druhý svátek vánoční Vyškovští zajížděli do Syrovic k dalšímu závodu velmi oblíbeného Brněnského běžeckého poháru. Na jeho startu se seřadil až neuvěřitelný počet bez jedné čtyř set účastníků. Tradiční baštou vyškovské výpravy se stala zejména kategorie veteránů.

Trať dlouhou devět kilometrů a čtyři sta metrů proběhl Pavel Horák v čase třiatřicet minut a sedm vteřin. Jeho triumf zdvojnásobil jeho kolega Svatopluk Kudlička z LRS Vyškov. Pro úplnost nutno dodat, že hlavní kategorii mužů vyhrál Daniel Orálek, který výsledný čas stlačil pod jedenatřicet minut.

Mezi ženami si hodnotné třetí místo vybojovala Jiřina Kociánová z AHA Vyškov. Ve srovnání s muži poloviční trať zdolala za méně než devatenáct minut. Na pátém místě výsledkové listiny figuruje jméno Anny Málkové, když nejrychleji se s nástrahami závodu vypořádala Lenka Jančaříková z AAC Brno.

Za zmínku stojí i pátá příčka Pavlíny Poláčkové v kategorii mladších žákyň.

Ještě čtyři dny před Syrovicemi atleti zavítali ve velkém počtu do Perné, aby se tam utkali na kopcovitém úseku dlouhém přes deset kilometrů. Ženy čekalo šest a půl kilometru.

A Vyškovští tu vydolovali celkem tři vítězství, když všechny své vrstevníky předčila v hlavní kategorii žen Jiřina Kociánová a první příčky si dále odnesli i její oddíloví kolegové Marie Hynštová a Zdeněk Smutný.

Dalším podnikem vyznavačů královny sportu bude pokračování Brněnského poháru, které je na programu už v sobotu 5. ledna v Křenovicích.