Pro všechny příznivce sportu a dobré nálady je na nedělní odpoledne přichystána velká sportovní akce. Atletický klub AHA Vyškov totiž pořádá již druhý rok na stadionu Za parkem ve Vyškově Atletický mítink v rámci tělovýchovné aktivity „Sportuj s námi“.

„Tato akce bude probíhat v neděli od třinácti do osmnácti hodin a účastnit se jí mohou jak registrovaní tak neregistrovaní závodníci,“ sdělil vedoucí klubu AHA Jiří Hajzler.

Součástí tohoto atletického klání je i osmý ročník Běhu Terryho Foxe, pod záštitou senátora Ivo Bárka.

Na programu je několik sportovních disciplín. Naplánován je druhý ročník vrhu koulí a již pátý díl závodu odstartuje Vyškovská míle pod záštitou vyškovského starosty Petra Hájka.

Ve dvě hodiny odpoledne pak odstartuje běh na dvě stě metrů překážek, kterým se zahájí osmadvacátý ročník Memoriálu Antonína Malečka. Jeho loňským vítězem byl vyškovský Martin Sebera s časem těsně pod sedmadvacet sekund.

Současně bude také probíhat Velká cena města Vyškova ve skoku vysokém, což bude již pětapadesátý ročník. Tu ženy zahájí ve dvě hodiny, muži pak budou bojovat od půl čtvrté.

„Velká cena byla dříve záležitostí sokolů, ale po té, co tento oddíl skončil, přebral tuto akci náš atletický klub AHA. A protože jsme chtěli pokračovat v tradici, zařadili jsme ji do programu atletického mítinku,“ popsal Hajzler.

Závodníci se prezentují nejpozději třicet minut před startem kategorie a jednotlivé disciplíny pak začínají postupně v průběhu odpoledne.

Osmé pokračování nesoutěžního Běhu Terryho Foxe je pak na programu zařazeno deset minut před pátou hodinou. Prezentovat se mohou účastníci této humanitární akce již od jedné hodiny.

„Za finanční vklad, který bude pořadateli akce v plné výši odveden na účet Ligy proti rakovině, účastníci tohoto běhu obdrží trička, plátěné kabelky, šňůrky na krk, přívěšky, samolepky či kšilty proti slunci,“ řekl vedoucí klubu.

Trať dlouhou devět set padesát metrů mohou účastníci závodu absolvovat během, chůzí, na invalidním vozíku, s kočárkem či na kolečkových bruslích v jakémkoli věku podle vlastních sil. Vyznačená trasa vede ze stadionu parkem Smetanovy sady a zase zpět na stadion.

Poslední roky účastníků tohoto závodu sice ubývá, ale jako zklamání to pořadatelé rozhodně neberou. „Když se Běh Terryho Foxe konal na náměstí, společně s Dlouhou mílí, byl to boom. Přišlo více lidí než do parku. Ale je to dobrovolné. Takže kdyby se účastnilo třeba jen sto lidí, je to úspěch,“ podotkl Hajzler.

Účastníci tohoto běhu ve Vyškově přispěli za dosavadních sedm ročníků na konto Ligy proti rakovině částkou necelých sto pětadvacet tisíc korun. Poslání běhu má dvojí účel, získat prostředky na výzkum rakoviny a zároveň předat Terryho poselství dál, především dětem a mladým lidem.

„Pořadatelé z Atletického klubu AHA Vyškov věří, že i tentokrát si občané najdou cestu na stadion a podpoří ušlechtilou myšlenku mladého Kanaďana Terryho Foxe,“ uzavřel Hajzler. Ten se navzdory svému handicapu, kdy kvůli rakovině přišel o nohu, vydal na „maraton naděje“.