Nechyběla tam ani talentovaná Martina Vévodová ze Švábenic, která je členkou klubu AK Perná. Na startovní čáru nastoupila spolu s dalšími čtrnácti juniorkami, které stejně jako ona bojovaly o nominaci na zmíněné světové mistrovství. Na něj se však mohly dostat pouze první tři závodnice.

„Tentokrát se mi zas až tak dobře neběželo, třeba jak při kvalifikaci na mistrovství Evropy. Trať byla celkově náročnější,“ přiznala Martina Vévodová. Přesto se Martině podařilo doběhnout na třetím místě s časem dvacet minut a devětatřicet vteřin a tím si tak zajistila nominaci na mistrovství světa do Švýcarska, které se uskuteční v půlce září.

„Docela jsem to čekala, ale během závodu jsem měla chvíli obavy, že už se tam třeba nedostanu, že budu možná čtvrtá,“ popsala pocity švábenická závodnice.

Pouze o osmnáct vteřin lepší než Vévodová doběhla Karolína Grohová z TJ Dvůr Králové nad Labem a první doběhla domažlická Kateřina Beroušková s časem devatenáct minut a sedmapadesát vteřin. Obě tyto běžkyně se také nominovaly spolu s Vévodovou do Švýcarska.

A s jakými cíly Martina na toto mistrovství pojede? „Tak do třetího místa se mi to asi nepovede. Jinak bude hodně záležet, jakou budu mít formu, jak se bude dařit děvčatům, co se nominovaly z prvního a druhého místa,“ říká Vévodová.

Zvláštní přípravu na tento světový závod jinak neplánuje. Tak uvidíme, jak se Martině v záři bude dařit.