Paradoxně tak Holubičtí nejnevydařenějším výsledkem zakončili nejvydařenější sezonu. Ve třetí nejvyšší soutěži skončili na druhém místě a poprvé si zahráli baráž o postup do první ligy. Už před jejím výkopem sice zdůrazňovali, že v ní žádné velké ambice nemají a že je to v podstatě jen takový zkušební pokus. To, že zkouška dopadne tak špatně, si ovšem nepředstavovali. Hladké vyřazení i krutá porážka na domácím kurtu ovšem mají své důvody. Výrazně největším je neúčast zraněné týmové jedničky a exmistra světa Petra Bubniaka. K tomu se nabalily další problémy. „My jsme v poslední době pořád nějak měnili sestavu, protože jsme měli hodně zraněných hráčů. Proto se taky moc netrénovalo. To se na této úrovni prostě nějak projevit muselo. Naprosto nám to nešlo, oni byli jasně lepší," přiznal jeden z nejzkušenějších hráčů týmu Marek Žitňák.

Nejblíže k zisku alespoň jedné sady byl už v úvodním zápase pár Kristián Pacejka – Josef Feichtinger. První set v utkání s dvojicí Šimánek– Holas sice prohráli vysoko 4:10, ale až do poloviny druhého setu vedli. Za stavu 5:3 se stroj zasekl. Hosté otočili na 6:5 a vedení dotáhli k jednobodovému vítězství. Ve všech ostatních zápasech hosté podobné komplikace nepřipustili. „Kluci z Mnichova Hradiště nám dali na rozloučenou kanára, a kdyby o něho měl někdo zájem, tak ho daruji do dobrých rukou. Ale vážně. Soupeř zahrál výborně a zaslouženě postoupil do finále. My jsme celé utkání tahali za kratší konec, oni nám nedali vůbec žádnou šanci. Přiznávám, že jsem tak hladký průběh nečekal, ale borci nás úplně smetli. Na druhé straně zase máme o zkušenost víc a cením si toho, že se celá série odehrála v přátelském a pohodovém duchu," vzal vyřazení s nadhledem hrající vedoucí mužstva Roman Dlabka.

Jen o něco lépe než Holubičtí dopadl vítěz moravské skupiny druhé ligy béčko extraligových Modřic. Po domácí porážce 3:5 s Horažďovicemi podlehl na jejich kurtu 1:5. Ale ani v moravské nohejbalové baště z toho žádnou tragédii nedělají. „Neplánovali jsme postup rezervy do první ligy. Kdyby si jej vybojovala, museli bychom se zabývat, zda ji výš pustíme, protože v současné době spíš potřebujeme, aby se podřídila potřebám A týmu," sdělil modřický šéftrenér Petr Gulda.

O postup do I. ligy se tak utkají Horažďovice a Mnichovo Hradiště.

Baráž o postup do I. ligy

Semifinále:

R.U.M. Holubice – Sokol Mnichovo Hradiště 0:5

Sestava: Žitňák, Feichtinger, Krejsek, Šišma, Šikl, Dlabka, Havránek, Fronk, Hicl, Konupka, Pacejka.

První zápas: 1:5.

Konečný stav série: 0:2.