Trasa opět vede hlavně krásným přírodním prostředím. Běžci se nejprve sejdou na umělém víceúčelovém hřišti v Olšanech pod obchodem Coop, což je asi kilometr od startu závodu. Ten bude u rybníka nad obcí. Tam si také závodníci doběhnou pro konečná pořadí. Poběží se po lesní asfaltové cestě z Olšan směr tři Javory, tam je obrátka pro juniory, dál pak na rozcestí Kalečník, odtud potom po cestě směrem na hlavní cestu na Pozořice-Hostěnice. Zde se asi sto metrů od ní bude odbočovat doprava k chatě Jelenice a odtud pak doprava po silnici na rozcestí Kalečník a odtud zpátky přes Tři javory do Olšan.

Běh Drahanskou vrchovinou
 - Memoriál Zdeňka Müllera.
36. ročník, sobota 8. června, start (10.30) i cíl u rybníka nad obcí. Startují junioři a juniorky (2005 a mladší- 3 km) a všechny věkové kategorie dospělých (14 km).
Bližší informace: akdrnovice.eu

Závod spolupořádají Atletický klub Drnovice, Obecní úřad Olšany a Sportovní klub Olšany pod pod záštitou Veterinární kliniky VYVET Vyškov a díky podpoře Lesů České republiky. Je součástí Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje a okresní soutěže Vyškovská běžecká tour 2024.

Tituly z hlavních kategorií budou obhajovat Brňanka Lenka Jančaříková a Lukáš Soural z pořádajícího AK Drnovice. Aktuální pořadí Vyškovské běžecké tour vede mezi muži Tomáš Steiner z AK Drnovice před Pavlem Orbánem z Hoštic-Heroltic a Radimem Derkou z Přerova. V ženách je pořadí nejlepší trojice: 1. Anežka Langhammerová (AK Drnovice, 2. Iveta Řičánková (Velešovice), 3. Lucie Dopitová (Přáslavice).