Své sportovní síly spojila minulý pátek hned tři běžecká uskupení z Vyškovska. Konal se třetí díl Brněnského běžeckého poháru, nazvaný Štěpánský běh Syrovice. Ve stovkách odvážlivců, kteří se v mrazivém počasí postavili na start závodu, se našli i členové oddílů AHA, Orel a 1. klubu biatlonu Vyškov.

Ve startovním poli sice vládla samozřejmá příjemná atmosféra, přesto šlo o soutěž. „Je to pro všechny důležité vyplnění mimosezonní doby a speciálně pro nás také už příprava na nový ročník,“ vysvětlil hlavní trenér oddílu letního biatlonu Vladimír Haumer.

A jak vlastně všichni Vyškovští dopadli? V královských kategoriích mužů a žen se ani jeden z nich nedostal do elitní desítky. Milan Adamec skončil na třináctém místě, o příčku lepší skončila Lenka Jiříčková.

V dalších kategoriích se ale vyškovský běžec objevil i v nejlepším triu. V jednom z veteránských soupeření se vyznamenal Pavel Horák starší, když mu jeho výkon stačil na druhou příčku. Mezi dětmi se z Vyškova nejvýše dostal třetí Jakub Doležal. „Běžet tady nebylo jednoduché, trať není moc široká. Moji kluci říkali, že je málo místa. Cíl přípravy ale tato akce splnila,“ uzavřel syrovické klání Haumer.