Tradičním závodem vyvrcholí letošní atletická sezona ve Vyškově. Pořadatelé z Atletického klubu AHA Vyškov připravili závody pro všechny věkové kategorie. Start a cíl budou na stadionu, v parku budou připravené okruhy pro jednotlivé kategorie. Ty první vyběhnou na ovál před desátou hodinou. Nejmladší žákyně (2010 – 2011) v 9.40 a nejmladší žáci v 9.50 hodin. Hlavní závod je společný pro muže a ženy a odstartuje deset minut před polednem. Poběží dva okruhy v délce 4,8 kilometru.

Vyškovský Mikulášský běh - Memoriál Milana Dvořáka
Sobota 20. listopadu od 9.40 hodin. Stadion Za parkem, Smetanovy sady
Pořadatel: AK AHA Vyškov
Více informací na:
www.ahavyskov.cz
Mob.: 721 715 071
E-mail: ahavyskov@seznam.cz

Loni ji tuto trasu nejrychleji proběhl vytrvalec klubu Fénix sport Blansko Jan Kohut, který v pěkném souboji těsně porazil zástupce pořádajícího klubu Marka Kalouse a třetího svého oddílového kolegu Michala Šeděnku. V ženách vyhrála hlavní kategorii Natálie Mrázková z Olympu Brno před Soňou Mihulovou a Terezou Mazlovou z AHA Vyškov.

Odpolední program začne ve 12.45 hodin a obsahuje závody úplně nejmenších běžců kategorií přípravek (2012 – 2013), benjanínků (2014 – 2015) a zlatíček (2016 a mladší). Hlavně ti se víc než na slavnostní vyhlášení a stupně vítězů těší na tradiční mikulášskou nadílku. Akce je zařazena do programu ČUS - Sportuj s námi a závodem vyvrcholí letošní okresní běžecký seriál Dlouhé míle 2021.

Medaile i body do Orelské ligy

Několika výborných výsledků dosáhli běžci AK Drnovice na závodech po celé Moravě. V Běhu Černovírským lesem v Hlušovicích si Martin Skřivánek si na trati deset kilometrů zlepšil osobní rekord. V absolutním pořadí tak vybojoval čtvrté místo. Kategorii čtyřicátníků s přehledem vyhrál. Lukáš Koudelka doběhl celkově šestý a v kategorii skončil čtvrtý. Jiří Bubeník v nabité kategorii padesátníků obsadil sedmé místo. Emma Benýšková doběhla v kategorii nejmladších žen čtvrtá.

Na Winter runu v Brně byly připraveny dvě trasy. Na osmikilometrové skončila Simona Grulichová celkově pátá a ve své kategorii třetí. Anežka Langhammerová s obrovským náskokem zvítězila mezi ženami na poloviční trati.

V Moravských Budějovicích byl na programu poslední závod Orelské běžecké ligy. Body do Vyškova putovaly zásluhou běžecké rodiny Halasových. Nejstarší Petr Halas běžel s juniorkou Aničkou trať 5,3 km. Anička obsadila druhé místo v čase 24:12 min., Petr čtvrté mezi muži za 23:35. Na trati 100 m Matěj Halas vyspurtoval třetí místo. Anežka Halasová skončila na 200 m čtvrtá. Anežka s Matějem si ještě vítězně zaběhli v dorosteneckých kategoriích dva kilometry v časech 10:11 a resp. 11:06.