V loni měla premiéru a letos je v plánu zase. O čem je řeč? O běžeckém závodu, který nese název Nemojská sedmička a vyznavači běžeckého sportu se do ní pustí právě dnes. Běh je zároveň dalším dílem seriálu Dlouhé míle, což je pohár Bučovicka, Slavkovska a Vyškovska. Zároveň je i součástí Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje pro letošní rok.

Nemojskou sedmičku alias Memoriál Karla Smutného má v režii AK Gera Drnovice a nemojanský Obecní úřad a tamní Sokol. „Vloni se běžela Nemojská sedmička poprvé, v letošním druhém ročníku bude startovat několik kategorií, všichni naráz,“ informoval o závodu organizátor a běžec Zdeněk Smutný. Na muže čeká pět kateogorií, do kterých budou rozdělní dle věku, mezi ženami se počítá se třemi věkovými kategoriemi. Na běžce čeká trať dlouhá sedm kilometrů, jejíž start bude na lesní křižovatce ve směru od Nemojan na Řačice-Pístovice. Běžci i běžkyně se tak vydají po lesní asfaltové cestě do kopce ke Třem javorům, kde na ně bude čekat otočka a po stejné cestě vyrazí směrem k cíli. „Na trase je náročné stoupání a následuje seběh zpátky, je to obrátková trať,“ doplnil popis trasy Smutný, který se také zúčastní závodu.

Jak početné a široké bude startovní pole se však ukáže až na místě. „Do Nemojan vyrazí někteří naši běžci. Předpokládám, že budou závodit vytrvalci Tomáš Steiner, Pavel Horák, Kateřina Doubková či Jiřina Kociánová,“ vyčetla některá známá jména vedoucí vyškovského AHA klubu Jiří Hajzler. Na atlety čeká hned zítra třetí kolo druhé národní ligy v Hodoníně, kam má namířeno jak ženská, tak i mužská složka.

Na všechny kategorie bez rozdílu věku a pohlaví čeká stejná trať a start je naplánovaný z výše určeného místa v deset hodin dopoledne. Po Nemojská sedmičce přijde za čtrnáct dní na řadu Nemojská devítka, kros a Nemojská pětka.

Nemojská sedmička

2009

Kategorie:

Muži A – roč. 70 a ml.

Muži B – roč. 69 – 60

Muži C – roč. 59 – 50

Muži D – roč. 49 – 40

Muži E – roč. 39 a st.

Ženy I – roč. 75 a ml.

Ženy II – roč. 74 – 65

Ženy III – roč. 64 a st.