Milovníci běhu si mohli přijít na své v sobotu, kdy se uskutečnila sportovní akce nesoucí název Běh o pohár Jehnic. Závod uspořádal atletický oddíl VSK Univerzita Brno ve spolupráci s ATLETIKOU UNI CZ, Základní školou v Jehnicích a Fakultou sportovních studií brněnské Masarykovy univerzity. V Jehnicích nechyběli ani zástupci Vyškovska.

Na start tratě, která vedla jak po asfaltovém povrchu, tak i po štěrku v okolí Jehnic se postavili běžci a běžkyně ve více než deseti kategoriích. Zastoupení měli i mentálně postižení, kteří mohli soupeřit ve speciálních kategoriích pro začátečníky, dívky a hochy na dvě stě, tři sta a šest set metrů.

Účastníci byli rozdělení podle věku do jednotlivých skupin a absolvovali různě dlouhou běžeckou trať. Nejkratší měřila rovných tři sta metrů a byla nachystaná pro přípravku nejmladších a mladších hochů a dívek. Naopak nejdelší úsek čekal závodníky mužské kategorie, kteří museli zdolat deset tisíc sto šedesát metrů.

Běhu se zúčastnili vyškovští biatlonisté, kteří měli své zástupce ve chlapecké přípravce, která běžela na vzdálenost tři sta a šest set metrů. V běhu na tři sta metrů se umístil na devátém místě Matěj Haumer, na šestistovce doběhl pátý Jan Vařeka a hned za ním jeho klubový kolega Jakub Doležal. V mladších žácích, kteří absolvovali rovných tisíc metrů, obsadil šestnácté místo Jan Haumer a jednadvacátá příčka patřila Pavlu Vařekovi. V mužích startoval také trenér biatlonistů Vladimír Haumer, který vyběhl na více než desetikilometrový úsek a jeho výkon stačil na celkové stotřiatřicáté místo. „V Jehnicích byla velmi silná konkurence, závodu se zúčastnili příslušníci různých atletických klubů. My jsme to brali jako formu přípravy na letní biatlonovou sezonu,“ uvedl trenér a běžec Haumer.

Závod byl ztížený svým terénem, který místy vedl do kopce. „Děti jsou zvyklé běhat spíše na rovince, ale musejí si zvykat i na takové podmínky. Na převýšení do kopce jsme si hodně mákli, ale jak už jsem říkal, pro nás to byl hlavně trénink a součást přípravy,“ dodal Haumer. „V Jehnicích se vždycky běží krásný závod, ale je to opravdu těžká trať s kopečky. Za AHA klub startoval Dominik Grohmann v juniorech a Pavel Horák ve veteránech,“ informoval vedoucí vyškovského atletického klubu Jiří Hajzler. Grohmann obsadil šestou příčku v juniorech a Horák třetí místo ve veteránech 1.

Výsledky jehnického poháru:

Muži 10,2 kilometrů
1. Daniel Orálek Moravská Slávia Brno
2. Jiří Homoláč Universita Brno
3. Tomáš Ondráček Uni Brno - ASC Bučovice

Veteráni
V1
1. Milan Holický AFK Pardubice
2. Jan Čermák Sokol Brno
3. Pavel Horák st. AHA Vyškov
V2
1. František Šváb Jiskra Litomyšl
2. František Kolínek AK Perná
3. Ladislav Špacír Lokomotiva Břeclav

Ženy 6,1 kilometrů
1. Radka Vodičková PRG Brno
2. Csilla Fugli Uni Brno – ASC Bučovice
3. Eva Münsterová Moravská Slávia Brno