Běhám a pomáhám
Muži: 1. Tomáš Steiner 29:58 min., 2. Lukáš Koudelka (oba AK Drnovice) 32:07, 3. Lukáš Grézl (nereg.) 32:54, 4. Martin Fic (MK Prostějov) 34:40, 5. Petr Kalášek (Edwards Team) 35:00, 6. Marek Kavecka (Drnovice) 36:34 atd.
Ženy: 1. Lenka Hrabovská (AK Drnovice) 37:10, 2. Denisa Maršálová (nereg.) 37:44, 3. Kalová Radka (SMC) 41:58, 4. Hana Vašíčková (Slavkov) 42:30, 5. Pavla Kupková (nereg.) 42:31, 6. Marie Hynštová (AK Drnovice) 42:48 atd.

Krásná trať vedla v okolních lesích. Na startu se sešla více než stovka vytrvalostních běžců. Roli favorita s přehledem potvrdil Tomáš Steiner z AK Drnovice, který zvítězil před svým oddílovým kolegou Lukášem Koudelkou. I mezi ženami byla nejrychlejší zástupkyně drnovického klubu Lenka Hrabovská. I ona nedala soupeřkám žádnou šanci.

Finanční výtěžek z akce - startovné plus sponzorské příspěvky - budou věnovány na podporu léčení zdravotně postiženého jedenáctiletého Jakuba Gregora.

Porazily více než sto soupeřek

Tým drnovických žen ve složení Pavla Závodná, Pavlína Poláčková, Anežka Langhammerová a kapitánka Silvie Divišová vybojoval třetí místo na Nomenrunu. Zajímavý štafetový závod se běží ze SKI areálu v Novém Městě na Moravě do Velké Bíteše a měří 88 km. Letos bylo přihlášených 123 týmů. Drnovická ženská reprezentace tam závodí pravidelně a vždy se jí tam daří. Trasa závodu je rozdělena do 8 úseků dlouhých 6 - 13 km a běhu se účastní maximálně čtyřčlenné ženské týmy.

„Ráno na startu jsme si řekly, že si závod užijeme, pokusíme se nezabloudit, i když úseky byly bezvadně značené. Po první půlce se náš čas jevil již velmi nadějně. V druhé půli již přicházely krize a projevovala se ztuhlost nohou. Ale i tak po šestém úseku jsme již věděly, že běžíme o bednu. Podařilo se a v čase 7:30,56 jsme doběhly na třetím místě,“ popsala své dojmy ze závodu kapitánka Silvie Divišová.