O co bylo startovní pole chudší, o to lepší byly k vidění výkony. „Podmínky proti minulému roku, kdy se běželo v zimě a po ujetém sněhu, byly neporovnatelně lepší. Proto se dalo běžet i přes teplotu kolem nuly a zmrzlý terén poměrně rychle a také i proto se posunul velmi markantně díky Tomáši Steinerovi traťový rekord," sdělil trenér běžců AK Drnovice Zdeněk Smutný.

Steiner (AK Drnovice) zvítězil v čase 22:57. Druhý byl stejně jako loni orientační běžec Jakub Hruška (SK Žabovřesky – 23:40) a třetí místo obhájil Lukáš Koudelka (AK Drnovice – 25:22). Pořadí na stupních vítězů bylo tedy stejné jako v loňském roce.

Ženy přijely do Lulče jen dvě a Tereza Mazlová (34:08) nedala šanci své mamince Markétě Mazlové (obě AHA Vyškov – 34:41). V hodnocení veteránů byl nejlepší Petr Halas (Drnovice), který se umístil v absolutním pořadí šestý.

Drnovické barvy byly k vidění i v Silvestrovských závodech. V Moravském Berouně se běžel již 32. ročník. Tomáš Steiner navázal na lulečské vítězství druhým místem. Marie Hynštová doběhla celkově čtvrtá a druhá v kategorii nad 35 let. Do třetice druhá skončila v Prostějově Zuzana Svobodová. Dobře si tam vedli nejmenší běžci. Jan Koutný a Tereza Havlíčková své kategorie vyhráli, Klára Strnadová měla zdatné soupeřky, ale přesto po výborném výkonu doběhla druhá.