V pondělí se vrátili z Francie. Tam se konal další závod ze série Worldloppet. Ta je otevřená širokému okruhu závodníků od veteránů a amatérů až po světovou běžkařskou špičku. „Rozhodně to není jen závod veteránů, jak si mnozí myslí. V různých kategoriích tam závodí i ti nejlepší,“ upozornil Jaroslav Trávníček starší.

Spolu se svým synem se v nadmořské výšce mezi 1200 a 1300 metry nad mořem zúčastnil závodu na padesát kilometrů klasickou technikou. Osmašedesátiletý závodník se v konkurenci více než pěti set běžců umístil na 466. místě. „Jezdím na tyto závody hlavně kvůli atmosféře. A jsem absolutně spokojen jak se svým výkonem, tak s prostředím, v němž se závodilo,“ pochvaloval si vyškovský lyžař. Jeho syn skončil sedmaosmdesátý.

O týden dříve se oba Trávníčkové zúčastnili Orlického maratonu. Ten je zařazen do nového seriálu převážně amatérských závodníků na běžkách nazvaného Ski Tour.

„Přestože v nížinách vůbec není sníh, v Deštné jej bylo dost. Navíc nám přálo počasí. Svítilo slunce a byly tři stupně pod nulou,“ popsal Trávníček senior.

V závodu na dvacet kilometrů skončil ze stopadesáti závodníků stojednadvacátý. Mladší z obou Trávníčků byl v závodu na čtyřicet kilometrů stodevatenáctý ze dvou set sedmdesáti startujících.