Pětice vyškovských reprezentantů se mezi 183 závodníky z třiatřiceti klubů rozhodně neztratila. V jednotlivcích si nejlépe vedla Dagmar Dvořáková v kategorii žákyně C, která si doběhla v závodě s hromadným startem pro bronzovou medaili. „Kdo chce mít medailové umístění, musí mít ve střelbě čistou položku. Dáša po první bezchybné položce vedla, ale na poslední položce udělala dvě chybičky, a tak musela jít na trestná kola a pak běžecky nahradit ztrátu. A nakonec dokázala vybojovat bronzovou medaili po skvělém a strhujícím finiši," popsal koncovku úspěšného závodu trenér Vladimír Haumer.

Ten přiznal, že tajně doufal i v její medaili ze závodu s třicetivteřinovým startovním intervalem. Ale i s jedním cenným kovem je mladá talentovaná biatlonistka spokojená. „Byl to docela těžký závod, hlavně po tak náročných dvou sobotních závodech. A pak po takové špatné střelbě ve druhé položce s dvěma chybami. Ale nakonec jsem dosáhla na třetí místo a jsem strašně ráda," radovala se Dvořáková.

Dokonce nejcennější kov pak vybojovala vyškovská dívčí štafeta ve složení Dagmar Dvořáková, Monika Brettfeldová s posilou z Říčan Barborou Babánkovou. „Naše žákyně byly opravdu skvělé. Byl to pěkný závod a holky střílely i běžely fantasticky. Vždyť soupeřkám utekly o jeden půlkilometrový okruh a časově byly rychlejší o 59,3 vteřin. To je hodně," radoval se a chválil Haumer

V podobném duchu vyhodnotil i celou letní sezonu. „Jsem velmi spokojený, protože se všichni nominovali na mistrovství republiky a jako jeden z nejmenších klubů jsme tam získali dvě medaile. To je ohromný úspěch. Jsem rád, že naši závodníci dělají biatlon pro radost a zábavu," ujistil Haumer.

Letní biatlon

Mistrovství ČR žáků, Staré Město pod LandštejnemUmístění závodníků Biatlonu Vyškov

Rychlostní závod – žáci B:
20. Matěj Haumer, 24. David Murgaš. Žáci C: 26. Jan Vařeka. Žákyně C: 9. Dagmar Dvořáková, 11. Monika Brettfeldová.
Závod s hromadným startem – žáci B: 13. Murgaš, 25. Haumer. Žáci C: 31. Vařeka. Žákyně C: 3. Dvořáková, 6. Brettfeldová.
Štafety – žákyně: 1. Vyškov – Dvořáková, Brettfeldová, Babánková (Říčany).
Žáci: 6. Vyškov – Murgaš, Haumer, Hynek Škrabal (Střelka Brno).