Tento běžecký seriál má deset závodů v okolí Brna. I členové biatlonového klubu Vyškov a kroužku Domu dětí a mládeže Vyškov si přišli vyzkoušet své síly. Pro některé nové členy to byl první závod, kterého se zúčastnili. Soutěžilo se v několika kategoriích.

„Z mého hlediska jsou rozděleny trochu nešťastně. Například v nejmladší kategorii je rozmezí ročníků téměř čtyři roky. Ty nejstarší leckdy převyšují nejmladší skoro o dvě hlavy. Jde mi hlavně o to, aby si nováčci vyzkoušeli, jaké to je na závodišti, a nasbírali zkušenosti,“ prohlásil trenér klubu biatlonu Vladimír Haumer.

Kategorii nejmladších žáků Vyškov reprezentovali Jan Burian, Jan Haumer a bratři Vařekovi. Jan Burian jako nejstarší z výpravy zvítězil, Jan Haumer obsadil deváté místo, Pavel Vařeka byl patnáctý a nejmladší Jan Vařeka sedmnáctý. Všichni z celkového počtu třiadvaceti soutěžících.

„Největší radost jsem měl z nováčků bratrů Vařekových, konkrétně z Honzy, který bravurně předběhl závodníky o dva i tři roky starší. Jsem rád, že si kluci přijeli i přes velkou nepřízeň mrazivého počasí zasoutěžit,“ zhodnotil Haumer.