A této soutěže se poprvé účastnili i zástupci prvního klubu biatlonu Vyškov. Závodilo se ve dvou dnech a účastnilo se kolem sto třiadvaceti závodníků ve všech kategoriích, od nejmladších žáků A až po muže B. Změřit své síly přijeli také závodníci z Polska.

Vyškovští biatlonisté se zúčastnili poprvé ve své historii tohoto zimního závodu. Jeho barvy hájil Jan Haumer, další dva závodníci Jan Burian a Jiří Jireš bohužel chyběli z důvodu školního soustředění.

„Jelikož nám zima nedopřála sníh okolo Vyškova k tomu, abychom mohli dostatečně zvládnout přípravu na zimní biatlon, přesto si myslím, že Jan Haumer podal vynikající výkon,“ prohlásil trenér vyškovského klubu biatlonu Vladimír Haumer.

Vyškovský závodník tak bojoval na trati dlouhé tři kilometry volnou technikou. „Bohužel mu nevyšla střelba. Je nutné ji natrénovat v rukavicích, která je zcela odlišná v zimním období než v letním biatlonu,“ sdělil Haumer.

V sobotním závodě tak Jan Haumer obsadil patnácté místo a v neděli se zlepšil trojnásobně na stupnici bodového hodnocení a doběhl osmý.

„Premiérově se jedná o dobrý výsledek. Důležité je, že jsme okusili něco nového,“ zhodnotil zimní závod trenér.