Radost a spokojenost přinesl Klubu biatlonu Vyškov a také kroužku biatlonu při DDM Vyškov pohárový závod letních biatlonistů v Novém Městě na Moravě. O víkendu při Atex Cup tam měly všechny věkové kategorie poslední možnost, jak se nominovat na mistrovství republiky. Vyškovští se těšili z dvou medailí, které má na svědomí Jan Burian.

Patnáctiletá oddílová stálice si poradila se sobotním rychlostním závodem i s nedělním s hromadným startem velmi dobře. Na krku mu v kategorii nejstarších žáků první den pověsili bronz, druhý den se dostal ještě o stupínek výš a získal stříbro. „K tomu není co moc dodat. Honza dělá tenhle sport už asi od svých sedmi let a dělá ho dobře. Ví, co chce, co je od něj očekáváno a je to poznat. Pracuje skvěle,“ pochválil klubový vedoucí a trenér Vladimír Haumer.

Výsledky tak Buriana předurčují k roli jednoho z největších favoritů právě při mistrovství republiky. „Určitě má velké šance. V průběžném žebříčku bodování si držel první místo a pokud se nestane nic vážného, mohl by obhájit svůj triumf,“ věří Haumer. Toho dosáhl v rxchlostním závodu před rokem v Letohradu.

Klub si pochvaloval i výsledky ostatních svých svěřenců. Do první desítky dané kategorie se dostali osmí Matěj Haumer a Jan Vařeka. Konečné zúčtování hovoří jasně. Do Zruče na Plzeňsku se třetí zářijový víkend vydá hned sedmičlenná vyškovská výprava.

„Z deseti startujících je to pěkné, jsem za to moc rád. I přes veliké horko to kluci zvládli,“ konstatoval kouč, který se svěřenci nenechal zahanbit a skončil sedmý a devátý mezi muži.