„Co se týče modřického závodu, který byl docela rychlý, běželo se na rovině, tam jsem byl s výsledky spokojený. Dobře si vedl Jiří Brtníček, který byl na dvanáctistovce třetí. V mladších žácích skončil na osmém místě Jan Vařeka, i když patří do přípravky,“ uvedl trenér biatlonistů Vladimír Haumer. Sám vyrazil na desetikilometrový úsek, kde obsadil devětaosmdesátou příčku z téměř dvou set běžců.

Běh okolo Myslivny představoval předposlední kolo Brněnského běžeckého poháru, jenž vyústí následujícím víkendem v závodě, který nese název Černohorský soudek. Vyškovští biatlonisté se postavili na start v kategorii starších a mladších žáků a v přípravce. Jan Burian obsadil na patnáctistovce třetí místo. Mladší žáci Jan a Pavel Vařekovi zdolávali kilometrový úsek a doběhli na deváté a patnácté pozici. V přípravce si na čtyř stech metrech vybojoval pátou příčku Matěj Haumer. „Myslím, že tento běžecký pohár dal našim závodníkům dobrou přípravu na nadcházející letní biatlonovou sezonu. Děti si vyzkoušely jiné prostředí, hlavně tvrdší povrch a také různorodost terénu při závodech,“ zhodnotil poslední výkon svých svěřenců Haumer.

Vyškovští biatlonisté se nyní chystají na poslední kolo brněnského závodu, kde si chtějí utvrdit svou formu pro nadcházející sezonu. Poté se vrhnou na první závody v biatlonu, na které vyrazí do Třebíče.