Na přihlášené soutěžící čekaly hned dva závody. První v řadě byl dopolední rychlostní závod, ve kterém běžci vybíhali za sebou s dvacetivteřinovým odstupem, a odpoledne na ně čekal běh stíhací. V tom jednotliví běžci vybíhali ze startu pouze s pětivteřinovým intervalem po sobě. Pro vyškovskou výpravu byla účast v Třebíči více než úspěšná, což záhy dokázalo jejich velice solidní umístění. „Jsem rád, že se z našeho klubu sešlo celkem devět závodníků v žákovských kategoriích a má maličkost startovala ve veteránské kategorii. Ze závodů jsme si přivezli celkem osm cenných kovů,“ zhodnotil běžecké počínání svých svěřenců vedoucí výpravy a trenér v jedné osobě Vladimír Haumer.

Biatlonisté měli zastoupení celkem ve čtyřech kategoriích. V přípravce na jednokilometrové trati si pro zlato doběhl hned dvakrát Matěj Haumer. Dvě vítězství si připsal také Jan Burian na dvoukilometrovém úseku a jeho kolega Jiří Jireš ve stejné kategorii skončil dvakrát čtvrtý. Na medailovou pozici dosáhl také Jan Vařeka, když na jednom kilometru doběhl jako bronzový a jednou byl pátý. Na stejně dlouhém úseku byla dvakrát čtvrtá Adéla Fialková a Adamu Wagnerovi patřila jedenáctá pozice. Ještě o půl kilometru delší trať čekal na Stanislava Murgaše, Pavla Vařeku a Jana Haumera. Prvně jmenovaný si dokázal doběhnout pro bronz, Vařeka obsadil deváté a osmé místo a Haumer sedmou a desátou pozici.

„V horkém a slunečném počasí se našim závodníkům běželo velmi dobře. Tratě patřily k náročnějším a kopcovitý terén v lesnatém prostředí prověřil mé svěřence. Jsem rád, že se dětem dařilo a už se těší na další závody, které je čekají příští víkend ve Zdětíně,“ uzavřel Haumer, jenž sám mezi veterány obsadil dvě medailová místa, a to sice třetí a první pozici na tř kilometry dlouhém úseku.