V letošní sezoně se poprvé změnili kategorie, a jsou po jednotlivých ročnících závodníků. S tím souvisí i postup na celostátní závody se ziskem I. výkonnostní třídy nebo pouze prvních deset postupujících dle aktuálního žebříčku bez této výkonnostní třídy.

Závodníci z Klubu biatlonu Vyškov se zúčastnili sprintu ve Starém Městě pod Landštejnem. Leo Berka tam obsadil 5. místo a Erika Žáková osmé. V Orlové ve vytrvalostním závodě získala skvělé třetí místo Sofie Jungmannová. Další zastávkou byla severní Morava, a to v Těrlicku, kde se běžel sprint s trestnými koly. I tam si vedli Vyškované skvěle. V kategorii žáků a žákyň získal Leo Berka druhé místo a Erika Žáková třetí. Na něm skončil v kategorii dorostu i Adam Zipfel a Apoly Žáková byla osmá. Ta již tímto umístěním získala potřebné body na celostátní závody.

V Břidličné se běžel sprint se skupinovým startem. Mezi Vyškovany si nejlépe vedla Apoly Žáková, která závěrečným sprintem ze čtvrtého místa po vyběhnutí z trestných kol vybojovala skvělé druhé místo v kategorii dorostenek. Další umístění: žákyně Sofie Jungmannová: 7. místo, Erika Žáková: 9. a žák Leo Berka 4. místo. „Jsem rád, že se Apoly Žákové podařilo v kategorii dorostenek získat potřebný počet bodů do celostátních závodů. Ostatním našim žákům v jejich kategoriích zbývá pár bodíků na další postup. Věřím, že se jim to podaří a dostanou se mezi tu vysněnou desítku postupujících," zhodnotil své svěřence trenér Vladimír Haumer.