V sobotu bylo na programu republikové mistrovství ve Fourcrossu. V kategorii elite se prosadil Michal Prokop a mezi juniory dominoval Štěpán Tumpach. Velmi dobře si vedl Aleš Rogožan, který byl nejrychlejší v malém finále a celkově mu patří pátá pozice. Jeho kolega Pantíček se umístil na devatenáctém místě a Votava, Cigánek a Jonák figurovali v třetí a čtvrté desítce výsledkové listiny.

Druhý den byl na trati Polis13 odstartován čtvrtý závod RuhrBau 4X Cupu. „Hned ráno se upravovala trať. S tím jsme nemohli být spokojeni,“ uvedl vyškovský Petr Cigánek.

Poukazoval na to, že o vítězích hodně napověděl už začátek. „Byly k vidění velké bitvy a množství pádů, a to hned v první klopené zatáčce, která rozhodovala o postupujících do dalších kol,“ dodal. Vítězství v elitní kategorii ukořistil Štěpán Tumpach a mezi experty Jan Švéda.

Z vyškovských jezdců dojel v elite Rogožan, mezi experty byl Jonák čtyřiadvacátý, který se vyrovnával s problémem. „V sobotním závodu jsem zlomil zadní ráfek, takže na neděli jsem si musel vypůjčit druhý od své babičky,“ popsal perličku Jonák.