To jsou zřejmě důvody, proč bučovičtí florbalisté odjížděli z nedělního turnaje jihomoravské ligy mužů hodně znechuceni. Ne, že by jejich výprava vyšla bodově naprázdno, připsala si tři body za výhru nad Židenicemi a může zbytek ročníku dohrávat bez sestupových starostí. Přitom o postupovou radost zájem nemají, protože ve vyšší soutěži mají klubový výběr číslo jedna. Jenže náladu měli hráči při návratu stejně pod psa. Od Boskovic dostali pořádný florbalový nášup.

Už při ranní cestě do místa dějiště turnaje neměli nejlepší pocit. „V Jedovnicích se nám nějak nedaří. Je to asi jen o pocitu, ale skoro celého týmu. Je tam taková chladná hala, včetně některých šaten, které vám na herní pohodě nepřidají. Třeba se to zlomí, ale drží se nás to už docela dlouho,“ řekl před odjezdem vedoucí družstva Ladislav Dufek.

K tomu se přidaly i problémy se sestavou. „Je nás sedm. Projevila se doba nemocí, takže jsme vzali dva kluky, co s námi moc nejezdí, Radima Lánského a Pavla Pospíšila. Byl to tak samý obránce, museli jsme popřehazovat posty a to se na hřišti vždy musí projevit,“ uvedl.

I tak dokázali udolat Židenice, i když to bylo o pověstný chloupek. Dynamo si do konce třetiny vypracovalo jednobrankový náskok, ale ve druhé ztratilo. Třetí dějství pak mohlo dopadnout jakkoli, šance byly na druhé straně. Paradoxně ve vlastním oslabení tři minuty před koncem favorit definitivně rozhodl.

Bučovice zvítězily nad posíleným sokem 4:3. „Oni tam měli i kluky z jejich áčka, my byli i tak lepší, jenže jsme hráli na krásu. V útoku se motali, vymýšleli, nebylo to přímočaré, jak by to mělo být. Říkali jsme si v průběhu zápasu, že musíme dávat góly, ale to se nedařilo. A pak to oslabení, rychlý brejk, viděl jsem tam místo a dostal míček, s trochou štěstí to tam spadlo,“ okomentoval svou vítěznou trefu Dufek.

Co ale přišlo ve druhém zápase, to si bude se spoluhráči dobře pamatovat. S Boskovicemi Dynamo doslova vybouchlo, v každé třetině se trefilo jen jednou, přičemž gólman Tomáš Dragan vytahoval míčky zpoza zad jak na běžícím pásu. Konečné resumé zní hrozivě 3:12, branky dali kromě Dufka Michal Spirit a Tomáš Dragan.

Potrestané chyby

„Zápas blbec. Byli lepší, důraznější, přečíslovali nás. Nám nevyšlo vůbec nic, třeba i protiútoky tři na jednoho nekončily střelou. To soupeř z podobných situací trestal, my neobsazovali chlapy, prostě se vším všudy výbuch,“ láteřil hrající lodivod.

V tabulce krajské ligy to přesto pro Dynamo nic katastrofálního neznamená, na poklidném sedmém místě z třinácti celků má osmibodový náskok na osmý Tišnov a třeba jen tříbodovou ztrátu na třetí Telnici.

Jihomoravská liga
Neděle, hala Jedovnice
TJ Sokol Brno Židenice B – FbC Sokol Dynamo Bučovice B 3:4 (1:2, 2:1, 0:1), Dufek 2, Kolaja, T. Dragan.
Bučovice B – FBO Boskovice 3:12 (1:4, 1:3, 1:5), Dufek, Spirit, T. Dragan.
Sestava: Lukáš Dragan – Ladislav Dufek, Vladimír Koutňák, Radim Lánský – Michal Spirit, Tomáš Dragan, Michal Kolaja, Pavel Pospíšil.