Vyškovští nohejbalisté stále nemají příliš důvodů k úsměvu. I po jedenáctém kole základní části české extraligy figurují na poslední osmé příčce tabulky s jedinou remízou. Jejich posledním přemožitelem se stal o víkendu Sokol Břve, jenž je na tom mnohem lépe a pere se o průběžné třetí místo.

V doslova tropických podmínkách Orlům utekl začátek střetnutí. Břve si tak poměrně snadno vybudovaly náskok 3:1 a zdálo se, že tak trochu podceňovaní hosté nebudou klást větší odpor. Ti se ale naopak zvedli a dokázali se na domácí dotáhnout, o což se postaraly už tradičně silná třetí dvojice a letos vynikající singl.

Největší drama přinesl sedmý souboj v pořadí dne. Trio Orlů dominovalo v prvním setu, druhý zase ovládli domácí a třetí dějství nenechalo nikoho v klidu. Vyškov se dostal až do vedení 9:6, ale přesto se nakonec radovaly Břve. Šňůrou čtyř bodů naklonily misky vah definitivně na svoji stranu a vedly 4:3 na utkání. „Je to velká škoda ztratit takový náskok. V posledním míči navíc domácí neuvěřitelně vybrali Müllerův klepák daleko za hřištěm a sami potom kontrovali. A v další odvetné trojici jsme měli ještě jinou super příležitost,“ popsal vyškovský kapitán Jan Kaděra. Lituje toho, že i další bitva trojic se dlouho odvíjela ve prospěch Orlů, vedli 7:5 ve třetím setu, ale znovu odešli poraženi.

Poslední dvojice už jen potvrdila vítězství domácích v poměru 6:3. „Do zápasu jsme nevstupovali s větším očekáváním, ale po tomhle průběhu prohra mrzí. Myslím, že zápasu by slušela remíza. V koncovkách setů jsme nebyli dostatečně důrazní,“ přiznal kapitán.

Vyškov nyní čeká pokus o vylepšení své pozice proti přijatelnějším týmům Žatce a Janovic. „Už utkání v Žatci bude pro další vývoj klíčové. Máme bohužel trošku problémy s marodkou, ale pokusíme se urvat nějaké body,“slíbil Kaděra.