Bučovický florbal nezažívá zrovna ideální období. Dlouhodobě nejlepší klub na Vyškovsku se o tento přívlastek možná začne brzy strachovat. Připomeňme, že před sezonou odešla jejich hlavní ofenzivní síla, dvojice Houšť a Lazor do Počenic. A je to znát, obměněný kádr zatím mužstva, která dříve nedělala Sokolu velké problémy, neporáží.

Ve znojemské hale sehrál v sobotu druhý turnaj sezony a dopoledne proti Holešovu nebyl daleko od remízy. V posledních minutách měl nejtěsnější manko a přimáčkl soupeře k jeho brance, ale minutu a čtvrt před sirénou inkasovali a prohráli 2:4. „Mrzí to. Hlavně ve třetí třetině jsme na ně vlétli, začalo se dařit herně, ale zakončení pořád vázne a to je problém. Něco pochytal gólman, něco šlo do břevna, extra nám to tam nepadá. A navíc tři góly jsme dostali po hrubých chybách, dvakrát neobsazení chlapi a po třetí to byla moje blbost. Sahali jsme po bodech,“ litoval hrající týmový vedoucí Ladislav Dufek. Dva zásahy bylo na dřívější zvyklosti Sokola hodně málo.

To s Pohodou VSC jich dali šest, přesto jim to radost nepřineslo. Vlastně jen chvilkovou, když vedli 2:0, pak se ale vsetínská parta ve stylu svého názvu dostala do pohody a nadělovala, jak se patří. Konečný resultát: 11:6. „Ještě do první přestávky to vlastně rozhodli. Nic neřešili a pak si vyloženě hráli,“ připomněl další třetiligový los Dufek.

Třetí liga mužů
hala Znojmo, sobota 30. října
FBC Sokol Bučovice: FbC Slow Shoes Holešov 2:4 (1:1,2:0,1:1), branky: Dragan, Dufek. Pohoda VSC 6:11 (2:5,3:3,1:3), branky: Dragan 3, T. Kotrba, Dufek, vlastní.