Bučovičtí florbalisté se stoprocentně koncentrují na zítřejší den. Výkonnostně nejlepší oddíl na okrese prožívá letos „trochu jiný“ konec sezony. Vždy počítal spíš, jestli náhodou nemůže proklouznout na nějaké to postupové místo. Momentálně spekuluje, kolik bodů mu bude stačit na udržení se ve třetí lize. Zítřejší předposlední turnaj šesté divize ve Zlíně může už vše vyřešit k jejich spokojenosti.

Utkání o šest bodů

Pohled na tabulku není pro hráče Sokola nikterak klidný. Už téměř jistě se do nižší soutěže odporoučí dva celky a právě takový počet je jich teď za Bučovicemi. Tři body ztrácí Lanžhot, přičemž ten má odehráno o dva zápasy více a bude víkendové dění jen sledovat. Další bod zaostávají Panthers Ratíškovice, právě jeden z bučovických zítřejších protivníků. „Prostě musíme. Je to jasná priorita, stlačit je ještě dolů, cokoli jiného se může hrubě nevyplatit,“ rezolutně vyhlásil hráč a vedoucí mužstva Ladislav Dufek.

Ten si je přitom dobře vědom, že procházka lehounkým krokem směr vítězství to nebude. „Mají tam bývalé kluky z Dubňan, jsou dobří. Tomáš Kordula s fantastickou střelou i z dálky nebo Josef Ostřížek. Jsou sehraní, známe je, hráli za nás letní turnaje. A ani ostatní nejsou žádná ořezávátka. Viděli jsme je na minulém turnaji a tam trochu zklamali, ale každý zápas je jiný. Přesto musíme,“ podtrhl odhodlanost Dufek.

Bitva s Ratíškovicemi začíná v hale SPŠ Zlín v půl třetí odpoledne, ale to už bučovičtí vyslanci florbalu budou mít v nohách první zápas. Půl hodiny před polednem zazní úvodní hvizd duelu s šestými Panthers Otrokovicemi B, tedy sobotním pořadatelem. Sokol se bude šetřit, mohlo by napadnout některé fanoušky. Ne, i tady totiž vidí bodovou naději. „Ničeho se nebojíme, jsou na tom v podstatě skoro jako my, zkusíme něco urvat. Může to dopadnout jakkoli, ale dopředu poražení rozhodně nejsme,“ podotkl týmový šéf.

Se složením sestavy zřejmě nebude mít závažnější potíže, ze soupisky posledních kol jsou kromě laborujícího Martina Kotrby všichni v pořádku a navíc existuje možnost, že se v ní objeví i Vojtěch Kocúrek, který Sokolu pomáhal v první polovině sezony.

Zkušení kanonýři

V útoku to bude opět hodně na Dufkovi a také Tomáši Draganovi, tedy popořadě třetímu a druhému muži kanadského bodování. „Že jsme tam vysoko, to potěší, ale za prvé je to dáno tím, že jsme na hřišti strašně dlouhou dobu a máme hodně příležitostí dát gól, za druhé to nás v lize nezachrání. Poslední turnaj máme hodně špatný los, první Gulliveři, s těmi toho moc neuděláme, a domácí Blansko, takže nikdy nevíte, kdo za ně nastoupí. Máme možnost zahnat černé myšlenky už teď, tak je potřeba to udělat,“ objasnil situaci Dragan.

Ano, už v sobotu večer mohou Bučovičtí slavit to, že i po odchodu špílmachrů Houště a Lazora dokázali držet ve třetí lize krok s ostatními. Kolik bodů bude stačit, to se teprve uvidí. „Trochu nás v přípravě zbrzdily jarní prázdniny a tím pádem zavřená naše hala, takže jsme si dali trénink a přáteláček jinde. V sobotu do toho musíme šlápnout,“ uzavřel Dufek.

III. liga mužů

Hala SPŠ Zlín

Sobota 19. března

Panthers Otrokovice B – FBC Sokol Bučovice (11.30 hodin), FBK Panthers Ratíškovice – FBC Sokol Bučovice (14.30).

Tabulka: 1. Gullivers Brno I. 45 b., …8. Znojmo B 19, 9. FBC Sokol Bučovice 17, 10. Lanžhot 14 (odehráno o dva zápasy více), 11. Ratíškovice 13 b.