Takhle dobře se drželi sportovní gymnasté Sokola Bučovice na Přeborech České republiky chlapeckých složek. Bez jednoho sto čtyřicet borců ze sedmadvaceti klubů poměřilo svou výbušnost, pružnost, preciznost a další vlastnosti potřebné k tomuto sportu v hale Sokola Brno I. „Je to vždy zajímavá přehlídka oddílů a předvedou se tu pokaždé i některé výrazné talenty,“ představil akci hlavní bučovický trenér Petr Petržela.

Soutěž organizátoři rozdělili do několika věkových kategorií. V závodě nejmladších žáků uspělo družstvo Pozemstav Prostějov. To rozesmutnělo domácí, kteří se museli spokojit s druhým místem. Třetí příčku ukořistili členové SK Hradčany Praha, bučovičtí mladíci se probili na devátou příčku. „Prostějov zvítězil zaslouženě, ostatní převyšoval zejména elegantním držením při sestavách. Naši kluci si vedli také dobře, navíc byli oslabeni o nemocné,“ zmínil Petržela.

Mezi jednotlivci se z triumfu radoval jeden z největších gymnastických talentů posledních let Michal Duda z KSG Znojmo. Za ním se seřadili prostějovský Daniel Ponížil a pražský Otakar Palek. Z bučovických zástupců se nejvýše dostal Matěj Novák, jemuž patří šestadvacátá příčka. Hned za ním skončil Tomáš Přichystal.

Mladším žákům vládlo KSG Znojmo. Předčilo týmy z hlavního města, Hradčany a Vršovice, a skupinové klání vyhrálo. Bučovice dosáhly na sedmou pozici. Co se týče jednotlivců, nejvíce pyšní jsou ve Vítkovicích, protože prvenství si odnesl Filip Vymyslický. Stříbrná příčka patří znojemskému Jiřímu Kostíkovi a výčet nejlepšího tria uzavírá Michal Růžička, hájící barvy Hradčan. Na devatenácté příčce figurovalo jméno bučovického Jonáše Březiny, další jeho kolegové byli na konci třetí desítky. Osmadvacátý je David Nedoma a třicátý Michal Sokola.

Pro Bučovice nejlépe dopadla kategorie starších žáků. V ní jejich celek doslova sahal po cenném kovu, ale velmi dobrý výkon nakonec stačil jen na čtvrtou pozici. „Tohle umístění je pěkné a cenné, máme radost,“ popsal pocity trenér. Vítězství získal SK Hradčany Praha, jež předčil druhý Šternberk a třetí Vršovice. Individuálně se prosadil ze všech nejvíce tak trochu překvapivě domácí Marek Sypták před Solovievem z Prahy a šternberským Krylem. U devátého místa je ve výsledcích napsáno jméno bučovického Jakuba Smutka, jedenáctou příčkou se může chlubit Michal Antl.

Zdeněk Smutný