„Nakonec v tomto přáteláku z extraligového áčka nenastoupil nikdo, ale i tak to byla velmi užitečná prověrka. Vyhráli jsme, ale ještě důležitější bylo, že nám zápas ukázal, kde máme problémy a na co se tedy máme zaměřit,“ pochvaloval si přípravu Čížek.

K utkání s druhými Palkovicemi pak domácí vedoucí družstvo druhé ligy nastoupilo stoprocentně koncentrované a odvedlo jeden z nejlepších výkonů poslední doby. „Kluci k zápasu přistoupili velice zodpovědně. Navíc jsme byli kompletní, zatímco Palkovicím viditelně chyběl univerzál Filip Hanák, který se zranil ve Vyškově. Myslím, že o naší výhře rozhodla větší kvalita přihrávajících smečařů Dubše a Sekaniny. A Zajíček tak dostával možnost prosazovat se středem a bohatě toho využíval,“ chválil dále Čížek.

Velmi sportovně ale bučovický kouč upozornil, že tak snadný, jak napovídají výsledky, souboj s Palkovicemi nebyl. V prvním utkání domácí otočili málem prohranou koncovku. Z 21:23 na 25:23. Až druhý set byl v jejich režii a po jasné výhře se vrátili do role.

„Do druhého zápasu jsem udělal tři změny v sestavě a chvíli trvalo než se hra, jak se říká usadila. Měli jsme sice tři setboly, ale set jsme ztratili. Ve druhém nám soupeř začínal utíkat až na 3:7. Po návratu k původnímu složení jsme set otočili. To byl klíčový moment a pak už to zase bylo jen v naší režii,“ popsal Čížek zlomové momenty zápasů.

Bučovice tak zvýšily svůj náskok v čele tabulky na pět bodů. Trenér Čížek říká, že je to luxusní náskok a muselo by se stát něco výrazně nepředvídatelného, aby o něj Bučovice přišly.

„Tento stav nám samozřejmě umožňuje dát příležitost mladým hráčům a určitě ji dostanou. Navíc se silnými soupeři hrajeme většinou doma. Takže je budeme otrkávat, i když třeba za cenu, že někde ztratíme set nebo dva. Tragédií by nebyla ani nějaká porážka,“ naznačil své další úmysly kouč.

Pořadí II. ligy, sk. C

1. Bučovice 39, 2. Palkovice 34, 3. Drásov 33, 4. Střelice 32, 5. Hlučín 30, 6. Vyškov 30, 7. Holubice 28, 8. UP Olomouc 26, 9. VŠB – TU Ostrava 24, 10. SKP Holešov 24.