Mezi žáky loni zaznamenali nejlepší výsledky lodní modelář Zdeněk Bašta z klubu Kapitán a sportovní gymnasté Lucie Krejčí a Pavel Marek z TJ Sokol. V dorostenecké kategorii komise ocenila atlety z TJ ASC Jana Bílka, Michala Marko a Michala Nováka, kteří startují i za VSK Univerzita Brno. Anketu mezi kolektivy vyhráli mladší žákyně sportovní gymnastiky TJ Sokol, muži téhož oddílu a mládežnické týmy baseballového oddílu Pelikans. Žákovské družstvo gymnastek tvoří Lucie Krejčí, Veronika Pištěláková a Eva Valentová. U gymnastů mužů jsou to Lukáš Masařík, Patrik Nezdařil a Radim Reňák. Oporami mladých baseballistů jsou Marian Mazuch, Luboš Vykoukal, Milan Prokop, Tomáš Koudelka a Martin Barák.

V hlavní kategorii dospělých členy komise nejvíc zaujaly výkony florbalisty TJ Sokol Martina Houště a motokrosaře Jaroslava Kochaníčka. Houšť v minulé sezoně vyhrál kanadské bodování třetí florbalové ligy a vede i v právě probíhajícím ročníku. Kochaníček byl vloni druhý v závodě mezinárodního mistrovství ČR, třetí v celkovém pořadí přeboru Moravy a pátý na mezinárodním mistrovství ČR v Přerově.

Do Síně slávy bučovického sportu za dlouholetou úspěšnou činnost byli uvedeni Radoslav Sokola, bývalý fotbalista a nyní funkcionář FC Bučovice, dále předseda TJ a vedoucí turistického oddílu Jaroslav Mlejnek a Jiří Kříž, všestranný sportovec a nyní především úspěšný trenér mladých sportovních gymnastů. Této pocty se již dříve dostalo Petru Kotyzovi, Janu Forejtkovi, Františku Doupovcovi, Petru Petrželovi a Stanislavu Vránovi.
Ceny předala v sále Katolického domu bučovická starostka Šárka Šilerová a místostarosta Oldřich Holásek.