Nominovaní sportovci byli vyhlašovaní ve třech kategoriích. Těmi byli mladší a starší jednotlivci a sportovní kolektivy. Mezi nominovanými mladšími jednotlivci se tak objevila například jména jako Tomáš Přichystal, Jana Baštová, Kateřina Přikrylová, Petr Homola či Zdeněk Bašta. Vítězem se nakonec stal Petr Homola, který vyniká jako zápasník. „Zápasu se věnuji čtvrtým rokem.

K tomuto sportu mě přivedl kamarád,“ uvedl vítězný Homola. A za jaký počin byl nominovaný? „Úspěchů bylo víc, nějaká první a druhá místa v soutěžích, ale hlavně se mi podařilo obsadit druhé místo na mistrovství republiky,“ pochlubil se s dosaženými výsledky novopečený bučovický sportovec roku. Na druhé pozici se v anketě umístila sportovní gymnastka Kateřina Přikrylová a třetí skončila atletka Jana Baštová.

Ve starších jednotlivcích si první místo vysloužil letecký modelář Jan Pukl. Za ním skončil sportovní střelec Milan Gregor a třetí příčku opanoval sportovní gymnasta Patrik Nezdařil. „Zvítězil jsem v závodě světového poháru raketových modelářů, kde jsem byl s radiově řízeným raketovým kluzákem na přesnost přistání. Že bych mohl zvítězit v téhle anketě, jsem vůbec nečekal, je to příjemné překvapení,“ sdělil po vyhlášení Pukl. Druhý Gregor se stal mistrem republiky ve střelbě z perkusního revolveru.

V kolektivech byli nejúspěšnější muži gymnasté, za nimiž skončily jejich kolegyně mladší žákyně a vítěznou trojici uzavřely atletické mladší žákyně. Ocenění v podobě vstupu do síně slávy se dočkali také František Doupovec za dlouholetou trenérskou činnost v zápasu, Petr Petržela za působení na poli gymnastiky a stolní tenista Stanislav Vrána.

Sportovec Bučovic 2008

Jednotlivci do osmnácti let:
1. Petr Homola (zápas)
2. Kateřina Přikrylová (gymnastika)
3. Jana Baštová (atletika)

Jednotlivci nad osmnáct let:
1. Jan Pukl (letecké modelářství)
2. Milan Gregor (sport. střelba)
3. Patrik Nezdařil (gymnastika)

Kolektivy:

1. Muži sportovní gymnastika
2. Ml. žákyně sport. gymnastika
3. Ml. žákyně atletika